Про медичну реформу

Немає коментарів 222 Переглядів

Як би у країні не критикували ініціаторку медреформи, очільницю МОЗу Уляну Супрун, проте змін у медицині вже не зупинити. З першого квітня МОЗ запрошує всіх українців укласти декларації із лікарями первинної ланки.

Як підписувати декларації малинчанам
За словами головного лікаря ЦПМСД Олександра Андрійцева, наразі сімейні лікарі та педіатри записують всі дані пацієнтів на паперових носіях, адже поки що заклад не комп’ютеризований. Лікарю, якого ви обрали, необхідно надати паспорт та ідентифікаційний номер. Якщо підписуєте декларацію для дитини — свідоцтво про народження. Рекомендована кількість пацієнтів: для сімейних лікарів — 1800, для педіатрів — 900. Але в окремих випадках, до прикладу, у сільській місцевості, ця цифра може бути більшою.
Термін укладання декларацій — до кінця року. Якщо пацієнт не встигне обрати лікаря, його обслуговуватимуть за нині діючим територіальним принципом. Без медичної допомоги не залишиться ніхто.
Як тільки у закладі встановлять комп’ютери та налагодять інтернет-мережу, медики почергово запрошуватимуть пацієнтів для укладання електронних декларацій.
Для реєстрації у системі «Електронне здоров’я» необхідно мати при собі мобільний телефон, адже вам надійде смс із кодом. Якщо не користуєтеся мобілкою, теж не проблема — для підтвердження, що декларацію підписує реальна людина, уповноважена особа ЦПМСД сфотографує або відсканує оригінали ваших документів і долучить їх до електронної системи.
Після введення в комп’ютер всіх даних декларацію роздрукують. Ви маєте перевірити, чи правильно заповнений документ. Лише після цього підписуєте два примірники, один з яких забираєте собі, другий залишаєте лікарю.
За роз’ясненнями МОЗу, декларація не є юридичним документом. Якщо вас не задовольнить медичне обслуговування, розривати угоду не потрібно. У будь-який момент можна укласти нову декларацію з іншим сімейним лікарем чи педіатром, а зміни автоматично зафіксуються в електронній системі.
Також пам’ятайте — не обов’язково підписувати декларацію за місцем реєстрації чи фактичного проживання. Ви вільні у своєму виборі і маєте можливість укласти угоду з лікарем у будь-якій державній чи приватній клініці Житомира, Києва чи іншого регіону. Звісно, якщо обраний лікувальний заклад чи ФОП зареєстрований у системі «Електронне здоров’я».

У ЦПМСД буде «Поліклініка без черг»
З квітня-травня у ЦПМСД планують також ввести в дію електронну систему «Поліклініка без черг», яку заклад придбав за… десять гривень. Модератором програми визначений керівник амбулаторії №1, сімейний лікар Юрій Сотничук. Він наразі проходить відповідне навчання, потім ділитиметься досвідом з колегами.
Як пояснює Юрій Мирославович, електронна система «Поліклініка без черг» — у загальному доступі. Скористатися нею можна через мережу Інтернет. Програма дозволяє самостійно записатися на прийом до сімейного лікаря чи педіатра, створивши «Особистий кабінет». Для цього попередньо треба зареєструватися у системі та внести свої персональні дані.
До речі, після підписання декларації в «Особистому кабінеті» відображатиметься інформація про обраного лікаря, а до укладання угоди в полі «Сімейний лікар» користувач побачить прізвище дільничного медика. Літні пацієнти, а також ті, хто не має доступу до Інтернету, зможуть записатися на прийом, зателефонувавши у реєстратуру. Відтак черги під кабінетами зникнуть, переконані у ЦПМСД. Лікарі прийматимуть за гнучким графіком, зручним для пацієнтів. Також будуть передбачені певні години для «живої черги». Отож, консервативні хворі, яким важко пристосуватися до нововведень, потраплять до лікаря за звичною схемою.
До речі, за допомогою «Поліклініки без черг» можна викликати лікаря додому. Проте за останніми нововведеннями МОЗу, необхідності щоразу виїздити на прийом у медиків немає. Ваш «сімейник» насамперед зателефонує і розпитає про проблему. Надалі може призначити лікування дистанційно, і лише за крайньої необхідності приїде на виклик.
З часом у електронній системі «Поліклініка без черг» медики вестимуть записи про прийом хворих. Відтак у малинчан нарешті з’являться електронні карти амбулаторного пацієнта, котрі не губитимуться, а сторінки із записами нікуди не зникатимуть. Уся інформація зберігатиметься в електронному вигляді.
Перехід на електронну систему своєчасний, адже з 13 березня МОЗ частково відмінило паперову документацію. Надалі теж планує скорочувати звітність і різні форми, на заповнення котрих медики витрачали мало не половину робочого часу.
Було б добре, якби ініціативу переходу на електронний документообіг підтримала і вторинна ланка — ММРТМО. Інакше черги під кабінетами сімейних лікарів та педіатрів зникнуть, а біля спеціалістів вузького профілю — так і залишаться. Що ж це буде за реформа?
Ще одне «ноу-хау» — всі лікарські заклади первинного рівня до кінця року стануть підприємствами комунальної форми власності, котрі будуть на самофінансуванні. Але про введення платних послуг поки що не йдеться.
Відверто кажучи, керівництво і медперсонал Центру первинної медико-санітарної допомоги ставляться до нововведень по-різному — дехто скептично, дехто навпаки радіє змінам і сподівається на краще. Але сходяться в одному: головне, щоб реформи не нашкодили пацієнту. Наскільки це вдасться — судитимемо ми з вами, шановні малинчани.

Розміщено в : malin

Наздогнала смерть напередодні весілля
588
Жахлива дорожньо-транспортна пригода, що забрала життя молодого чоловіка, сталася минулої неділі близько 2-ої години ночі на трасі Київ — Ковель неподалік Українки. У малинському відділенні поліції розповіли, тієї злощасної ночі водій іномарки, котр...
Замість молока — кисіль
239
Скуповуючись днями на базарі, літня жінка потрапила в халепу. Обійшовши молочний павільйон, пенсіонерка так і не знайшла підходящої ціни на молоко — жваві молодички правили за трилітровий слоїк щонайменше 40 гривень. Де у пенсіонерки такі статки, ...
Коли повернуть лічильники?
113
Малинчан вводять в оману газівники. Люди скаржаться, ще у лютому-березні зняли у домівках старі газові лічильники, пообіцявши замінити їх безкоштовно на нові. Час спливає, а приладів обліку не встановлюють. Містяни хвилюються, бо отримують квитанції ...
До медика — за сім кілометрів
123
Я перенесла інсульт. Часто доводиться робити ін’єкції, ставити крапельниці, але у Лісній Колоні, де мешкаю, давно немає медички. Отож, доводиться щоразу добиратися до Діб­рівської амбулаторії, котра розташована за сім кілометрів. Це непосильно для лі...
Як отримати компенсацію тяжкохворим за зекономлений газ?
91
Цьогорічне нововведення — отримання часткової компенсації за зекономлену субсидію на газ (електроенергію) виключно через банківські установи — шокувало міських пенсіонерів. Адже далеко не усі мають здоров’я дістатися банку, щоб оформити соціальну кар...
Крадуть мобілки у Гранітному, у місті — гроші…
256
Не сплять злодії у місті і районі. Днями у Гранітному поцупили мобільного телефона прямісінько із дитячого возика. Матуся, кажуть, лише на хвилинку зайшла у магазин із дитиною, а коли повернулася, виявила пропажу. Дещо раніше у цьому ж селищі сприт...
Новий сервіс для пенсіонерів
86
За інформацією заступника начальника Коростенського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області Алли Малегус, Пенсійний фонд України запровадив новий онлайн-сервіс для громадян — СМС-інформування. Відтер за допомогою СМС-п...
Поранило слюсаря
90
Нещасний випадок стався наприкінці червня в ТОВ «Граніт ЛТД», де в цеху важко травмувався слюсар підриємства. В обідню перерву він зайшов до колеги, який якраз працював. Зненацька відлетіла скалка металу і потрапила потерпілому в око. Остаточні обс...
Порятунок системи кредитування чи свавілля?
78
Зовсім скоро кредитні борги віддаватимуть поручителі, а банки зможуть змінювати відсоткову ставку протягом усього терміну дії кредитного договору. Такі положення нового закону «Про відновлення кредитування», який ухвалили нардепи 239-ма голосами. Н...