Пучок зеленої цибулі — замість букета?

Немає коментарів 172 Переглядів

Нинішнє непросте сьогодення — найпопулярніша тема розмов серед людей. Про мізерні пенсії й зар­плати, драконівські тарифи на комуналку щодня народжуються анекдоти. Чимало з них — про космічні ціни у магазинах та на базарі.
Ось один із найсвіжіших. Чоловік, дізнавшись, що стограмовий пучок зеленої цибулі коштує 20 гривень, сказав продавчині: «Ваша зелень така дорога, що не соромно її буде подарувати дружині на 8 Березня замість букета».
Звичайно, жарти жартами, проте ніхто не заперечуватиме, реалії нині такі, що не до сміху.
Минулої неділі у м’ясному павільйоні на малинському базарі здебільшого були лише продавці, тому, очевидно, м’ясо знизилося у ціні. Жінки за прилавками закликали усіх, пропонуючи скупитися:
— Не проходьте, подивіться, яке гарне м’ясо, сало, підчеревина, вибирайте, що на вас дивиться, — припрошувала повновида жінка. — Гарно уступлю в ціні, кілограм стегна віддам по 110 гривень.
— Купуйте м’якуш у мене, — перебивала її інша продавчиня. — Стегно — по 100 гривень, підчеревину та сало — 95, фарш — 80-т за кілограм.
Пройшовши між прилавками, роблю висновок: після новорічно-різдвяних свят м’ясна продукція подешевшала від 10 до 20 гривень. Однак це не стосується курятини, котра нині майже зрівнялася у ціні зі свининою. Приміром, за кілограм курячого філе треба викласти 98 гривень, фаршу — 79, тушки — 63, стегенець — 71, крил — 48, гомілок — 56, печінки — 58.
Майже порожньо і в рибному павільйоні. Лише біля двох прилавків тупцювали люди, придивляючись до цінників. Вартість продукції знову зросла на гривню-дві, констатували з відчаєм. Кілограм молочного хека коштує 75 гривень, срібного — 70, мороженої скумбрії — 72, оселедців — 50, натотенії — 68, мойви — від 48 до 50, дунайки — 98.
У молочному павільйоні теж затишшя: небагато продавців, ще менше бажаючих придбати їхню продукцію. Підмітивши, що немає конкуренції, літня жінка просить за кілограм сиру 70 гривень, трилітровий слоїк молока — 65, півлітра сметани — 35, півкілограмовий круглячок домашнього масла — 90 гривень, десяток домашніх яєць — 40 гривень.
У овочевому павільйоні покупці також поодинокі. Тож продукцію, від різноманітності якої розбігаються очі, купувати нікому.
— Заплатиш за квартиру і мусиш затягувати пасок, бо грошей до наступної зарплати лишилося на найнеобхідніше, — бідкалася знайома, яку зустріла біля прилавка з фруктами та овочами. — Поглянь, як за останній тиждень усе подорожчало…
Ціни й справді зросли, особливо на овочі так званого борщового набору. За кілограм буряків та моркви правлять по 18 гривень, на три-чотири гривні підскочила у ціні цибуля і тепер коштує 22 гривні, кіло капусти — по 12, картоплі — 10. За маленькі пучки кропу та петрушки бабусі просять по десять гривень.
На п’ятдесят копійок зросла ціна цукру, деяких видів олії. На гривню-дві подорожчали крупи, вершкове масло, тверді сири, ковбасні вироби.
Може, й справді на свято краще дарувати зелену цибулю, ніж квіти?..

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.