Рада схвалила проведення перших виборів нових громад 25 жовтня

Немає коментарів 228 Переглядів

Верховна Рада України підтримала в першому читанні і в цілому закон № 3008 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо організації проведення перших виборів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». За відповідний законопроект проголосували 227 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Учора, 3 вересня, депутати провалили голосування за цей документ – вистачило голосів. Сьогодні ж голова ВРУ Володимир Гройсман скористався присутністю великої кількості депутатів у залі і поставив законопроект на розгляд під час години запитань до уряду.

Згідно закону, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських голів та депутатів відповідних рад призначаються Центральною виборчою комісією.

У разі прийняття радами рішення про об’єднання територіальних громад, а також у разі підтримки об’єднання на місцевому референдумі, сільський, селищний, міський голова просить відповідну облдержадміністрацію звернутися до ЦВК з проханням призначити перші вибори у таких громадах.

Об’єднана громада вважається утвореною з дня набрання чинності рішень всіх рад, що прийняли рішення про об’єднання.

Нагадаємо, на 25 жовтня призначені вибори сільських, селищних, міських та обласних рад, але вибори керівництва об’єднаних територіальних громад досі не були призначені та урегульовані. Парламент визначив, що ЦВК може призначити перші вибори у новостворених громадах на 25 жовтня 2015 року.

Об’єднання громад – це перший етап децентралізації, яку проводить влада в Україні. За словами Президента України Петра Порошенка, в Україні після об’єднання з 6 тис. 163 територіальних громадам залишиться лише 883 громади.

За матеріалами: http://zaxid.net/

Розміщено в : Новини України, Реформи
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.