Рада зобов’язала розкривати власників ЗМІ

Немає коментарів 65 Переглядів

На вечірньому засіданні в четвер, 3 вересня, Верховна Рада України прийняла в другому читанні і в цілому законопроект №1831, який зобов’язує теле і радіоорганізації розкривати структуру власності, у тому числі бенефіциарних власників. За таке рішення з другої спроби проголосували 237 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

У першому читанні за законопроект віддали голоси 225 депутатів. Парламент врахував одну правку до закону, яка забороняє засновувати і брати участь в теле-, радіоорганізацій або провайдера програмної послуги резидентам країни-агресора і офшорним компаніям.

Під час обговорення народний депутат від Опозиційного блоку Юрій Мороко заявив, що цей законопроект тільки підсилює тиск на ЗМІ перед виборами, в тому числі місцевими.

У відповідь народний депутат від “Народного фронту”, керівник парламентського Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар сказала, що “суспільство має право знати, хто стоїть за ЗМІ”.
Відповідно до прийнятого законопроекту, інформація про структуру власності компанії повинна бути розміщена на офіційному сайті компанії. Крім того, ЗМІ зобов’язані щорічно подавати Національній раді з телебачення і радіомовлення інформацію про структуру власності.

У пояснювальній записці до документа наголошується, що, прийнявши його, Україна виконає свої зобов’язання перед Радою Європи і удосконалить правове регулювання сфери телерадіомовлення за рахунок введення більш чітких і зрозумілих юридичних процедур та встановлення правил конкуренції.

“Зазначені дії в сукупності зроблять більш прозорим ринок телерадіомовлення в Україні, що дасть можливість залучити додаткові інвестиції в цей сектор економіки, створити додаткові робочі місця, зменшити навантаження на державні соціальні фонди”, – наголошується в пояснювальній записці.

У першому читанні цей законопроект був прийнятий в червні. Його авторами є два депутати: Микола Княжицький (“Народний фронт”) і Вадим Денисенко (Блок Петра Порошенка).

За матеріалами:http://gordonua.com/

Розміщено в : Новини України
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.