Реформатори обіцяють безкоштовну медицину, але Лікарняна каса залишається

Немає коментарів 58 Переглядів

З початком впровадження медичної реформи, серед українців і малинчан зокрема поширюється міфічна інформація, буцімто медицина стане повніс­тю безкоштовною. Проте фактично загальні витрати на галузь охорони здоров’я суттєво не зросли, а якщо врахувати інфляцію, знецінення гривні та стрімке подорожчання лікарських препаратів, державне фінансування, спрямоване на утримання медицини, — навіть зменшилося.
Як прогнозують експерти, не краща ситуація буде і наступного року. У держбюджеті-2019 катастрофічно не вистачатиме коштів на медицину. Відтак без додаткового залучення позабюджетного фінансування підвищити рівень медичних послуг буде неможливо. Проте страхова медицина, яка б змогла вирішити цю болючу проблему, в Україні теж практично не створена, наразі робляться лише перші кроки по її запровадженню. Відтак більшість українців, у разі виникнення проблем зі здоров’ям, змушена покладатися на власний гаманець.
На Житомирщині, проте, є альтернатива — Лікарняна каса. Ця благодійна організація 18 років вирішує питання медикаментозного забезпечення та обстеження жителів області (членів ЛК) у разі захворювання. Наразі у ЛК — 9800 жителів міста і району, з початку року вступило 265 осіб.
Як розповідає лікар-експерт Малинської філії ЛК Наталія Наконечна з посиланням на інформацію виконавчого директора БО «Лікарняна каса Житомирської області» Володимира Мишківського, сума витрат ЛК для лікування та обстеження членів організації із січня по вересень нинішнього року становила 54,3 мільйона гривень. Зокрема, з початку року в обласних та столичних медичних закладах проліковані понад 3,5 тисячі жителів Малина і Малинського району на загальну суму 658 тисяч гривень, у місцевих закладах — ММРТМО
і ЦПМСД — за рахунок ЛК отримали допомогу більше чотирьох тисяч пацієнтів, на що витрачено до мільйона гривень.
Зараз у ЛК багато нововведень. Так, віднедавна за кошти ЛК амбулаторно лікується понад сто захворювань. Згідно із останніми рішеннями правління організації, значно збільшений і перелік лікарських засобів, якими забезпечуються хворі для домашнього лікування. Також розширена аптечна мережа, яка відпускає медикаменти членам ЛК. Наразі це 216 аптек і аптечних пунктів.
Для покращення доступності членів ЛК до високоспеціалізованої діагностики розширена співпраця організації з обласною лікарнею та приватною лабораторією «INVIVO». Зокрема, з часу відкриття оновленого неврологічного відділення в обласній лікарні хворих із ЛК забезпечують сучасним медпрепаратом для розчинення тромбів, що рятує життя при ішемічних інсультах.
За рахунок коштів ЛК також частково оплачується комп’ютерна томографія, яку пацієнти роблять як у обласній лікарні, так і у інших медичних закладах Житомира, Коростеня тощо.
З січня 2019 року членам ЛК безкоштовно видаватимуть необхідні вироби медичного призначення для літотрипсії — процедури позбавлення від каменів у нирках, жовчному міхурі, шлунково-кишковому тракті.
Крім того, планується відмінити обмеження на розмір медичної допомоги за рахунок ЛК при лікуванні у стаціонарі. Наразі в умовах цілодобового стаціонару члени ЛК упродовж року отримують діагностичне та медикаментозне забезпечення на суму не більшу 14 700 гривень.
Також члени ЛК за направленням обласного спеціаліста і відповідним клопотанням організації можуть безкоштовно обстежитися і отримати допомогу у столичних медичних закладах.
Відтак мешканцям Малинщини сьогодні, в умовах нестабільності медицини, варто триматися Лікарняної каси, яка не залишить хворого у найскрутнішій ситуації, наголошує Наталія Наконечна.
Щомісячні добровільні пожертвування із першого грудня становитимуть: для дорослих — 60 гривень, для студентів денної форми навчання до 23-ох років — 30 гривень, для дітей до
18-ти років (незалежно від кількості дітей при умові членства одного із батьків) — 25 гривень.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.