Штрафують пенсіонерів, щоб наповнити бюджет?

Немає коментарів 1070 Переглядів

У листах, що потрапили на редакційний стіл із різницею у декілька днів, йшлося про одну й ту ж історію. Прочитавши дві сповіді, зловила себе на думці, схоже, у Малині винайшли доволі легкий спосіб наповнення міського бюджету. Приміром, знаходять бідову бабцю, у якої — ні грошей, ні впливових родичів, ні захисту, «шиють» старенькій адміністративне порушення, а потім стягують штраф. Скажете, такого не може бути? Виявляється, може. Принаймні у цьому запевняє авторка першого листа, літня малинчанка Валентина Василівна Пінчук.

«Із такою пенсією, як у мене, тільки те й роблю, що рахую копійки, — ділиться старенька. — Ось і цього разу чекала пенсію, розраховувала на 1700 гривень, які зазвичай отримувала, а дали на 300 гривень менше. Для мене три сотні — великі гроші, тож, подумала, чому маю їх комусь дарувати? Відтак пішла шукати «пропажу» у пенсійний. Там видали роздруківку й пояснили, триста гривень з мене стягнув виконавчий комітет Малинської міськради за адміністративне правопорушення.
Від почутого підкосилися ноги, попливло перед очима. Адже й гадки не мала, як стала правопорушником. Оговтавшись, пошкандибала у білий дім, аби з’ясувати, у чому провинилася. Там розжували, мовляв, оштрафували за те, що складала дрова під тином, «вкравши» у міста 40 сантиметрів проїжджої частини. Повертаючись додому, від сліз не бачила ні дороги, ні людей. У середині аж пекло від несправедливості. Думалося, он скільки піску, щебеню, каміння лежить біля доріг у середмісті, й нічого. А мене оштрафували за декілька полін».
Правду хтось казав, біда сама не ходить, йдеться далі у листі. Того ж дня у поштовій скринці знайшла протокол про ще одне адмінпорушення, підписане спеціалістом управління ЖКГ виконкому Малинської міськ­ради Олександром Фролковим. Із документа дізналася, що порушила правила благоустрою. Цього разу мені «шили» спалювання сміття. Впало у вічі, що протокол був складений при двох свідках: Василеві Костюченку, котрий проживає по вулиці Гагаріна, й Борисові Кононученку, який мешкає по вулиці Островського.
Читала протокол і колотилася від брехні. Адже весь непотріб зазвичай спалюю у грубці й ніколи не розводила вогню на обійс­ті. До того ж в очі не бачила Фролкова з його супроводом.
Сусіди заспокоювали, мовляв, сльозами горю не зарадиш, треба розшукати тих людей, подивитися їм у вічі й показати, з яких бідових і немічних деруть шкуру.
Що залишалося робити? Пішла шукати Костюченка з Кононученком. Проте, виявилося, ці свідки — вигадані, їх не існує.
Аби встановити справедливість, знову подалася у міську раду. Раділа, що зустрінуся з керманичами міста, поясню усе, порозуміємося. Однак вкотре переконалася, бідному простолюдинові правди не знайти. Перший заступник міського голови Петро Піковський, навіть не вислухавши мене, зазначив: «Так просто протоколи не складають, значить палили». Тож сподіваюся, може, хоч через газету достукаюся до міського голови, поцікавлюся, чи законно ось так, за рахунок нещасних старців, наповнювати бюджет?».
Наступний лист надійшов від малинчанки Наталії Куліш. Її маму Галину Хитрич також звинуватили у спалюванні сміття й 15 листопада запросили на засідання адміністративної комісії по цій справі.
«Замість мами до білого дому пішла я, пояснила у листі Наталія. Побаченому здивувалася, адже під кабінетом, де мали розглядати «гріхи» малинчан, тупцяло понад десяток «паліїв». Більшість із них — старенькі. Прислухаючись до розмов, збагнула, усі протоколи написані, немов під копірку. Усюди пожежу засвідчили двоє свідків. У нашому випадку, приміром, один — із Бабиної Лози, інший — із Головок. Коли узялася з’ясовувати, хто вони, інтуїція підказувала, ці люди — фіктивні. Тож, аби вивести Фролкова на чисту воду, подала клопотання, щоб розгляд нашої справи перенесли на інше засідання й забезпечили присутність свідків, зазначених у протоколі.
Однак болить душа за інше, продовжує молода жінка. У голові не вкладається, що у Малині царюють самоуправство й свавілля. Одна з бабусь, яку також звинуватили у спалюванні непотребу, у відчаї заявила: втопиться у криниці, аби тільки довести — Фролков оштрафував її безпідставно. Ось до чого дійшло.
Останні тижні все місто потопало у димовій завісі, палили листя в усіх мік­рорайонах. І не лише біля приватних будинків, а й садочків, шкіл, лікарні. Проте Фролков чомусь не бачив ні вогню, ні диму. Може, знайшов спосіб домовитися з паліями? А що візьмеш із бідових пенсіонерів?»

Від редакції. Про подібне свавілля малинчани повідомляють редакцію не вперше. Кажуть, з них нахабно здирають гроші, ображають і навіть погрожують. Відтак редакція чекає коментарів від керівництва міста з приводу описаних вище ситуацій і сподівається, мер таки дасть оцінку роботі управління ЖКГ.

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.