Сьогодні п’ятниця тринадцяте: звідки страх і чи дійсно варто боятися

Немає коментарів 148 Переглядів

Багатьом людям властивий ірраціональний страх перед числом 13. У медицині такий страх називається тріскадекафобіею. Напередодні “чорної п’ятниці” – а саме так ще називають п’ятницю, тринадцяте, люди, які страждають цією фобією, налаштовують себе на невдачі. Згідно з дослідженнями, кожен четвертий європеєць відчуває певний страх перед п’ятницею, 13-м.

Панічним настроям цього дня сприяють різноманітні повір’я і легенди і – Біблія. Кінець світу починається в 13-й главі одкровення Іоанна Богослова, а Ісус був 13-м серед своїх учнів і помер у п’ятницю. У казках часто є тринадцятою неназвана фея або тринадцяті двері, які не можна відкривати в будь-якому випадку. Однак насправді трінадцатка не така вже й погана – негативне сприйняття числа 13 виникло тільки в останні століття.

Богиня “тринадцатки”

Найстрашнішим є саме поєднання п’ятниці і трінадцятки. У язичництві п’ятницю присвячено Фреи, “колезі” римської Венери і грецької Афродіти з скандинавської міфології. Як і Венера з Афродітою, Фрейя для древніх скандинавів була богинею любові, сексу і родючості. Її день – саме п’ятниця, тринадцяте. Мабуть, в стародавні часи це був час світлої радості і веселощів.

Фрейя вважалася найбільш привабливою і бажаною богинею, також вона володіла чарівним намистом Брісінґамен, що посилювало її привабливість. Брісінґамен Фрейя обміняла в чотирьох майстрів-гномів на ніч кохання. Крім того, Фрейею керує Валькірія. Ще ця богиня “відповідала” за родючість, урожай і жнива.

Фрейя і діва, і дружина. Жодна людина – ні бог, ні смертний – не може не піддатися її чарам. До неї зверталися за допомогою в любові і сімейних відносинах, а також в питаннях сексу і чуттєвості. Як королева валькірій вона збирала душі померлих воїнів і супроводжувала їх у загробне життя.

Чорні і не тільки кішки

Згідно з міфами, у битві Фрейя керує колісницею, запряженій парою кішок розміром з левів.Фрейя вважалася покровителькою кішок.

Страх перед чорними кішками – це ще й відгомін епохи, коли відьом (а насправді просто красивих жінок, цілительок і тих, які комусь “насолили”) спалювали на вогнищах. 1484 Папа Інокентій VIII сказав про кішок: “язичницькі звірі, що знаходяться в змові з дияволом”. І саме з того моменту почалися переслідування невинних тварин.
Інквізиція вважала, що в кожній відьми є Фамільярі – магічний помічник, наприклад, жаба, ворон і т. Але особливою популярністю користувалися чорні кішки. Чому саме чорні? Можливо, саме тому, що чорний колір пов’язаний зі смертю, темрявою.

Фелінолог (вчені, які досліджують кішок) вважають, що чорні кішки дійсно сильніше пов’язані з потойбічним і чутливі до погоди, ніж інші пушистики.

Цікаво, що чорна кішка, яка перейшла дорогу, на материковій Європі вважається поганим знаком. А ось в Англії і Японії така зустріч навпаки – передвіщає радість. А ще колись чорна кішка вважалася символом анархізму.

Погана слава і магія тринадцаткі

П’ятниця тринадцяте отримала погану славу саме з приходом чоловічих, солярних (сонячних) культів, а пізніше і з поширенням християнства, коли жіноча хаотична магія була витиснута чіткими релігійними рамками священиків. С “прокляттям” числа співпало і те, що Христос не розглядається як тринадцятий серед 12-и учнів, а до цього “чорного” числа зарахували Юду-зрадника.

Магічне число тринадцяти відіграє важливу роль в окультних колах і не означає нещастя. На одному доларі зображений орел, який тримає 13 стріл і гілка з 13 листям, над його головою сяють 13 зірок, а його щит прикрашений 13 зірками. Це ніби символізує перші 13 штатів Америки, але більш правдоподібною є версія, що це – символи масонства.

Як пережити п’ятницю, тринадцятого

Страх перед трінадцаткой є тільки древнім марновірством. Але кожному буде дано по вірі його. Якщо ви вірите, що в цей день вас будуть переслідувати нещастя, то так і буде. Якщо просто сприймати п’ятницю, тринадцятого як день закінчення важкого трудового тижня, в який можна розважитися, то так воно в буде. Не панікуйте, не піддавайтеся дурним думкам – і в п’ятницю, тринадцятого у вас все буде добре.

Розміщено в : Люди, Релігія
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.