Стартувала медреформа…

Немає коментарів 61 Переглядів

Скандалами і довжелезними чергами у поліклініках розпочався майже у всіх регіонах України перший етап медреформи, який передбачає укладання з сімейними лікарями декларацій у електронній системі E-Health.
Виявилося, подекуди медики правлять від 50 до 200 гривень за кожен роздрукований бланк декларації, в окремих випадках взагалі відмовляють хворому у підписанні документа, бо не мають ні комп’ютерів, ні Інтернету. Людям, буває, нікого обрати — у багатьох селах по п’ять-шість років не приймає лікар, селяни вже забули, коли востаннє їх оглядали медики. Очільниця МОЗу Уляна Супрун жорстко відреагувала на скарги пацієнтів і привселюдно у теленовинах заявила: за саботаж реформи звільнятиме медпрацівників із посад.
Проте, незважаючи на труднощі, декларації вже підписали понад 300 тисяч українців. На Житомирщині власного сімейного лікаря обрали до 13-ти тисяч людей.
У Житомирській ОДА, до речі, зазначають, у області проблем на старті медреформи не було. На Малинщині, зокрема, ажіотажу теж немає, у поліклініці спокійно.
— Пік прийому найактивніших пацієнтів, котрі хотіли швидше обрати собі лікаря, — минув. Найбільше людей приходило, коли тільки оголосили про медреформу, серед них навіть ті, хто шість і більше років не були у лікаря, — каже завідуючий амбулаторією №1 Малинського ЦПМСД Юрій Сотничук і пояснює: — Наш заклад одним із перших в країні зареєструвався у системі E-Health. Ми в тестовому режимі одразу почали реєструвати пацієнтів, але потім з кол-центру МОЗу порадили призупинитися. Тому сімейні лікарі стали записувати дані хворих на паперових носіях. Так триває вже майже півроку.
Проте з наступного тижня, імовірно, малинським медикам усе-таки доведеться «попотіти». Адже днями обіцяють завершити комп’ютеризацію ЦПМСД. У кабінеті кожного сімейного лікаря з’явиться комп’ютер та Інтернет. Відтак записаних на паперах пацієнтів поступово вноситимуть у електронну базу. Обіцяють викликати поіменно, аби не створювати черг. Наразі медики проходять відповідні навчання, і з травня також запустять програму «Поліклініка без черг». Вони заповнюватимуть дані про пацієнтів у електрон­ні картки, а люди завдяки ноу-хау зможуть через Інтернет записатися на прийом до лікаря в зручний час.
У чоповицькому лікувальному закладі — у котрий теж звернулися за коментарем — відмічається приплив пацієнтів. Вочевидь, поспішають обрати лікаря не лише місцеві з ОТГ, а й жителі сусідніх сільрад. Наразі ж дозволяється підписувати декларації не за місцем проживання, а Чоповичі славляться гарним обслуговуванням хворих. До речі, добра слава на руку і чоповицьким медикам. Адже кожному з п’яти сімейних лікарів необхідно набрати 1800 пацієнтів, а в ОТГ — усього до 5000 мешканців.
Між тим повідомляємо, у разі виникнення будь-яких проблем під час вибору лікаря чи підписання декларації, можна поскаржитися на урядову гарячу лінію за безкоштовним номером: 15-45.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.