Стережіться грипу!

Немає коментарів 76 Переглядів

В Україні очікується епідемія грипу та ГРВІ. Уже зараз респіраторні вірусні інфекції косять тисячі людей різного віку, серед яких найбільше — діти. Пік захворюваності, як прогнозують, припаде на середину грудня.
На Малинщині поки що ситуація некритична. Минулого тижня на грип та ГРВІ захворіло 160 осіб, з яких 130 — діти та підлітки до 18-ти років. Така кількість хворих, за розрахунками епідеміологів, становить мінус 46,7 відсотка до епідемічного порога. Відтак про небезпеку епідемії говорити зарано, але, порівняно з попереднім тижнем, захворюваність усе-таки зросла на 20 відсотків.
Як зазначають в управлінні держпродспоживслужби у Малинському районі, торік у пік епідсезону грип вражав за тиждень 344 мешканці міста і району, позаминулого року — 586…
До речі, цього року епідемія грипу буде представлена трьома штамами: «Мічиган», «Сінгапур» і «Колорадо». При цьому з двома останніми зіткне­мося вперше.
Найнебезпечнішим є «Сінгапур». Остерігатися його слід насамперед людям похилого віку, дітям і вагітним. Перші ознаки захворювання цим штамом з’являються через 12-48 годин у вигляді кашлю й нежитю. Крім інших типових для грипу симптомів, для «Сінгапуру» характерні біль у грудях, нудота, діарея, сльозотеча та світлобоязнь. Цей грип може викликати низку ускладнень, зокрема, пневмонію, менінгіт, енцефаліт і навіть онкозахворювання. До того ж частіше від інших вірусів «Сінгапур» призводить до летальних наслідків.
Найефективнішим методом профілактики грипу, кажуть медики, є вакцинація. Із жовтня в області й на Малинщині проти грипу щеплено до 670 осіб, більшість — за власні кошти.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.