Суди захищатимуть лише багачів?..

Немає коментарів 56 Переглядів

Судитися знову стало дорожче — у зв’язку зі змінами у законодавстві та підвищенням з першого січня прожиткового мінімуму, зросли ставки судового збору. Відтак за послуги Феміди українці тепер платитимуть більше, ніж у Європі та США, стверджують експерти.
За подання позовної заяви у цивільному та адміністративному процесах громадянам треба буде викласти від 704,80 гривні до 8810 гривень (один відсоток ціни позову, але не менше 0,4 та не більше 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб). До прикладу, за подання заяви у суд на розлучення або поділ спільного майна треба буде сплатити 704,80 гривні, захист честі та гідності чи ділової репутації — стільки ж, якщо добиватиметеся відшкодування моральної шкоди — 2643 гривні. Підприємствам, організаціям та установам максимальний розмір судового збору при поданні позовної заяви обмежили 616 700 гривнями (350 прожиткових мінімумів на особу).
Суттєво зросли ставки при поданні апеляційної та касаційної скарг — до 150-200 відсотків від суми, що підлягала сплаті при поданні заяви у суд першої інстанції. До прикладу, щоб оскаржити рішення у апеляційному суді, доведеться сплатити від 528,60 до 925 050 гривень, у касаційному — від 704,80 до
1 233 400 гривень. Щоправда, тепер дозволили розраховувати судовий збір не із усієї суми позову: братимуть до уваги лише ту частину рішення, з якою не погоджується скаржник.
Щоб захистити соціально вразливі категорії населення, дозволили також сплачувати судовий збір у розстрочку, але лише до ухвалення судового рішення по справі. Зокрема, цим можуть скористатися військовослужбовці, малозабезпечені, багатодітні, батьки, які виховують дитину до 14 років або дитину-інваліда.
Звільнені від сплати судового збору, як і раніше, інваліди першої та другої груп, чорнобильці першої та другої категорій. Також пільги надаються у справах про стягнення аліментів, заборгованості по заробітній платі, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або ушкодженням здоров’я чи смертю особи.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.