Схвалено дорожню карту госпітальних округів

Немає коментарів 1082 Переглядів

Нещодавно у Мінрегіоні відбулась відверта зустріч, на яку давно чекали. Керівництво Мінрегіону, Міністерства охорони здоров’я, облздравів та об’єднаних громад разом з експертами детально обговорили концепцію впровадження децентралізації в сфері охорони здоров’я, повідомляє сайт «Децентралізація влади».

Учасники розглянули два важливі питання. Насамперед — надання послуг первинного рівня (колишні поліклініки, ФАПи) в об’єднаних територіальних громадах.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, пропонується три форми організації первинної медичної допомоги (ПМД):

  1. У великих громадах створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).
  2. Для малих громад пропонується укладення договорів з ЦПМСД сусідніх громад в рамках міжмуніципального співробітництва.
  3. Організація ПМД сімейними лікарями, які провадять медичну практику як фізичні особи-підприємці та можуть перебувати з ЦПМСД у цивільно-правових відносинах.

По-друге, МОЗ презентував концепцію, розроблену у співпраці з фахівцями Мінрегіону — щодо створення госпітальних округів.  Після обговорення посадовці схвалили дорожню карту на 2016 рік, згідно з якою до липня в Україні мають затвердити методику формування госпітальних округів, постанову про склад  госпітальних округів, внести зміни до Бюджетного кодексу в частині фінансування вторинної медичної допомоги та до ЗУ «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» в частині управління госпітальними округами.

Госпітальні округи повністю вписуються в чинне законодавство, котре каже, що вторинний рівень здійснюється на рівні госпітальних округів, які формуються відповідно до постанови Кабміну, тому маємо виконати цю норму закону, — прокоментував таке рішення директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак та додав: — Необхідно терміново сформувати та затвердити методику формування госпітальних округів та дуже уважно, з урахуванням специфіки територій та існуючої мережі медичних закладів, сформувати межі госпітальних округів… Можливо, ці округи в майбутньому стануть основою для субрегіонального рівня медицини у загальному розумінні адмінтерустрою.

Попередні вимоги до формування госпітальних округів: кількість населення не менше 150 тисяч, відстань до лікарні інтенсивного лікування не більше 80 км («золота година»), повний спектр послуг, більшість мешканців мають користуватися послугами лікарні свого округу.

У Коростенському районі уже готові до створення госпітального округу, до складу якого планують включити всі північні райони Житомирської області (прим. автора — у тому числі Малинський район). Це підтвердив в.о. керівника управління охорони здоров’я в Житомирській ОДА Віктор Лучків. За його словами, на базі Коростенської ЦМЛ пропонується створити лікарню  інтенсивного лікування, а на базі Коростенської ЦРЛ — лікарню планового лікування та хоспіс.

— Коростенська ЦМЛ найбільш здатна надавати якісну медичну допомогу вторинного рівня, бо там кваліфікованіші кадри, — наголосив В. Лучків. — Чи піде людина до хірурга, який зробив лише десять операцій? Ні. А в Коростенську лікарню піде, бо там на рік проводять до 4000 операцій. За статистикою, до 35 відсотків населення півничних районів Житомирщини отримують послуги саме в цій лікарні.

Експерти наголосили, що при створенні госпітальних округів жодні заклади охорони здоров’я не будуть ліквідовані. Можливе тільки їхнє перепрофілювання. Наприклад, в нас взагалі немає хоспісів, але вони дуже потрібні. І це питання мають вирішити на рівні держави.

Підсумовуючи нараду, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко окреслив чіткі терміни для впровадження реформування охорони здоров’я в контексті децентралізації. Урядовець до середини травня вимагає затвердити методику формування госпітальних округів, після чого — до середини червня — постанову про склад  госпітальних округів. Надалі планують здійснити необхідні законодавчі зміни.

 

Що, відтак, запропонують Малину? Хоспіс, як поговорювали ще кілька років тому, чи усе-таки обіцяну нещодавно обласними чиновниками лікарню інтенсивного лікування для обслуговування жителів Малинського, Радомишльського, Коростишівського і Брусилівського районів?..

Малинська делегація минулого місяця привезла з області копію проекту (на знімку) госпітальних округів Житомирщини, де одним із дев’яти округів є Малинський з центром у місті Малині. Натомість привселюдно на рівні області говорять про створення чотирьох округів з центрами у Новограді-Волинському, Бердичеві, Коростені і Житомирі.

Міський голова Олексій Шостак  має намір відвідати з малинською делегацією губернатора Сергія Машковського і під час зустрічі ще раз на рівні області обговорити питання створення у Малині центру госпітального округу. «Те, що відбувається за спиною губернатора, йде у розріз з державною політикою децентралізації, яка має приносити користь громадам, а не погіршення. Про дії тих посадовців, які перекручують медичну реформу на власний розсуд, губернатору нічого невідомо», — робить припущення малинський мер.

Часу на розмови, проте, обмаль. Уже улітку, як можна передбачити, остаточно кроїтимуть госпітальні округа. А з 2017 року медицину вторинного рівня фінансуватимуть по-новому — з обласних бюджетів. Відтак, оптимізації (читай — скорочення кадрів)  у несамодостатніх медичних закладах з низьким рівнем надання послуг у районах — не уникнути.

 

Розміщено в : Місцеві новини

2017 рік — у фактах
96
Наприкінці року у Рівненському апеляційному суді відбулося останнє засідання, на якому вирішувалася доля приміщення редакції газети «Малинські новини». 1,5 року Малинська районна рада водила журналістів «МН» по всіх судових інстанціях, у надії прибра...
За свіжиною — у чужий сарай
93
Злодії, як і всі, вочевидь, теж готувалися до новорічних свят, але по-своєму. Торбохвати поспішали по м’ясо не на базар чи в крамницю, а в чужі сараї. Перше повідомлення про крадіжку живності надійшло до правоохоронців 31 грудня. Жителька Тростяни...
Господь врятував від смерті
129
На Різдво у місті мало не трапилося лихо. Самотній чоловік, вочевидь, добряче відсвяткувавши, приліг відпочити з цигаркою. Тим часом від недопалка спалахнув вогонь. На щастя, дим у оселі вчасно помітив перехожий і забив на сполох, сусіди за мить розб...
Спалахнув автомобіль
283
Надзвичайна подія сталася поблизу маркету «АТБ». Випадкові перехожі побачили, як в іномарці, припаркованій поблизу магазину, спалахнув вогонь, за мить із машини повалив дим. Люди одразу викликали пожежників. Власників палаючого авто на місці не бул...
Як відзначають Старий Новий рік
76
У ніч з 13 на 14 січня українці відзначають Старий Новий рік — унікальне свято, яке виникло після зміни літочислення. Його святкування почалося в 1918 році, коли замість юліанського календаря був введений григоріанський, і в наше життя увійшло понятт...
Працюватимемо по-новому
146
Кабінет Міністрів України затвердив зміни щодо перенесення робочих днів у 2018 році. Відтак низку робочих днів перенесли для забезпечення раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов для святкування Міжнародного жіночого дн...
Лісгосп АПК — лідер року
53
ДП «Малинський лісгоп АПК» — лідер року серед господарських товариств України за Національним бізнес-рейтингом-2017. Днями керівнику підприємства Володимиру Антонюку вручили почесну нагороду «Лідер року-2017» та національний сертифікат. Золото рейт...
Навчальні заклади переводять на пультову охорону
142
Цьогорік 18 навчальних закладів міста — школи, дитсадки, ДЮСШ, ЦДЮТ та ММЦНТТ (разом з приміщенням міськ­во) — переведуть на пультову охорону. Таке рішення ухвалила мерія спільно з директорами ЗОШ, ДНЗ та закладів позашкільної освіти, дійшовши згоди,...
Зробив зауваження і отримав струс мозку
65
На Різдво підлітки жорстоко побили малинчанина поблизу маркету «АТБ» у Малині. Чоловік разом із дружиною, проходячи повз магазин, побачили, як хлопчаки спорожнили пляшку пива та розбили її на тротуарі. Перехожий зробив зауваження нахабним парубкам, ...