Схвалено дорожню карту госпітальних округів

Немає коментарів 1118 Переглядів

Нещодавно у Мінрегіоні відбулась відверта зустріч, на яку давно чекали. Керівництво Мінрегіону, Міністерства охорони здоров’я, облздравів та об’єднаних громад разом з експертами детально обговорили концепцію впровадження децентралізації в сфері охорони здоров’я, повідомляє сайт «Децентралізація влади».

Учасники розглянули два важливі питання. Насамперед — надання послуг первинного рівня (колишні поліклініки, ФАПи) в об’єднаних територіальних громадах.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, пропонується три форми організації первинної медичної допомоги (ПМД):

  1. У великих громадах створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).
  2. Для малих громад пропонується укладення договорів з ЦПМСД сусідніх громад в рамках міжмуніципального співробітництва.
  3. Організація ПМД сімейними лікарями, які провадять медичну практику як фізичні особи-підприємці та можуть перебувати з ЦПМСД у цивільно-правових відносинах.

По-друге, МОЗ презентував концепцію, розроблену у співпраці з фахівцями Мінрегіону — щодо створення госпітальних округів.  Після обговорення посадовці схвалили дорожню карту на 2016 рік, згідно з якою до липня в Україні мають затвердити методику формування госпітальних округів, постанову про склад  госпітальних округів, внести зміни до Бюджетного кодексу в частині фінансування вторинної медичної допомоги та до ЗУ «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» в частині управління госпітальними округами.

Госпітальні округи повністю вписуються в чинне законодавство, котре каже, що вторинний рівень здійснюється на рівні госпітальних округів, які формуються відповідно до постанови Кабміну, тому маємо виконати цю норму закону, — прокоментував таке рішення директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак та додав: — Необхідно терміново сформувати та затвердити методику формування госпітальних округів та дуже уважно, з урахуванням специфіки територій та існуючої мережі медичних закладів, сформувати межі госпітальних округів… Можливо, ці округи в майбутньому стануть основою для субрегіонального рівня медицини у загальному розумінні адмінтерустрою.

Попередні вимоги до формування госпітальних округів: кількість населення не менше 150 тисяч, відстань до лікарні інтенсивного лікування не більше 80 км («золота година»), повний спектр послуг, більшість мешканців мають користуватися послугами лікарні свого округу.

У Коростенському районі уже готові до створення госпітального округу, до складу якого планують включити всі північні райони Житомирської області (прим. автора — у тому числі Малинський район). Це підтвердив в.о. керівника управління охорони здоров’я в Житомирській ОДА Віктор Лучків. За його словами, на базі Коростенської ЦМЛ пропонується створити лікарню  інтенсивного лікування, а на базі Коростенської ЦРЛ — лікарню планового лікування та хоспіс.

— Коростенська ЦМЛ найбільш здатна надавати якісну медичну допомогу вторинного рівня, бо там кваліфікованіші кадри, — наголосив В. Лучків. — Чи піде людина до хірурга, який зробив лише десять операцій? Ні. А в Коростенську лікарню піде, бо там на рік проводять до 4000 операцій. За статистикою, до 35 відсотків населення півничних районів Житомирщини отримують послуги саме в цій лікарні.

Експерти наголосили, що при створенні госпітальних округів жодні заклади охорони здоров’я не будуть ліквідовані. Можливе тільки їхнє перепрофілювання. Наприклад, в нас взагалі немає хоспісів, але вони дуже потрібні. І це питання мають вирішити на рівні держави.

Підсумовуючи нараду, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко окреслив чіткі терміни для впровадження реформування охорони здоров’я в контексті децентралізації. Урядовець до середини травня вимагає затвердити методику формування госпітальних округів, після чого — до середини червня — постанову про склад  госпітальних округів. Надалі планують здійснити необхідні законодавчі зміни.

 

Що, відтак, запропонують Малину? Хоспіс, як поговорювали ще кілька років тому, чи усе-таки обіцяну нещодавно обласними чиновниками лікарню інтенсивного лікування для обслуговування жителів Малинського, Радомишльського, Коростишівського і Брусилівського районів?..

Малинська делегація минулого місяця привезла з області копію проекту (на знімку) госпітальних округів Житомирщини, де одним із дев’яти округів є Малинський з центром у місті Малині. Натомість привселюдно на рівні області говорять про створення чотирьох округів з центрами у Новограді-Волинському, Бердичеві, Коростені і Житомирі.

Міський голова Олексій Шостак  має намір відвідати з малинською делегацією губернатора Сергія Машковського і під час зустрічі ще раз на рівні області обговорити питання створення у Малині центру госпітального округу. «Те, що відбувається за спиною губернатора, йде у розріз з державною політикою децентралізації, яка має приносити користь громадам, а не погіршення. Про дії тих посадовців, які перекручують медичну реформу на власний розсуд, губернатору нічого невідомо», — робить припущення малинський мер.

Часу на розмови, проте, обмаль. Уже улітку, як можна передбачити, остаточно кроїтимуть госпітальні округа. А з 2017 року медицину вторинного рівня фінансуватимуть по-новому — з обласних бюджетів. Відтак, оптимізації (читай — скорочення кадрів)  у несамодостатніх медичних закладах з низьким рівнем надання послуг у районах — не уникнути.

 

Розміщено в : Місцеві новини

Квіти — мої діти
200
Валентина Господаренко (на знімку) вже більше десяти років займається вирощуванням квітів. Понад вісім років господиня продає розсаду однорічних та багаторічних рослин на малинському базарі. Біля заквітчаного прилавка завжди людно. Покупців манить ...
За воду — 51 гривню?
163
До 51 гривні може зрости тариф на водопостачання і водовідведення для містян. Про такі наміри повідомляє ТОВ «Малин Енергоінвест». Відкоригувати тариф збираються у зв’язку з подорожчанням паливно-мастильних матеріалів, електроенергії, збільшенням пр...
Під колесами — пішохід
283
Дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждав 59-річний пішохід, сталася у Малині минулого вівторка. 28-річний водій «BMW X5», місцевий житель, здійснив наїзд на чоловіка, котрий переходив дорогу в недозволеному місці. У результаті пішохід опинився...
Врятували коней
113
З початку місяця на Малинщині сталося 11 пожеж. Зокрема, сьомого червня згоріла господарська будівля на обійсті жителів Жабоча. Люди подейкують, це підпал. Достеменну причину займання мають встановити еменесники, і якщо підтвердиться, що це справа р...
Мінімальну пенсію підвищать… від 1 до 61 гривні
117
З першого липня українські пенсіонери, які мають мінімальну пенсію, отримуватимуть більше. Причиною підвищення стало чергове зростання соцстандартів, передбачене законом про держ­бюджет на 2018 рік. Також отримають надбавку пенсіонери з виплатами, щ...
Майно продав, але зарплату не виплатив
281
Найпроблемніше підприємство з виплати заробітної плати в області — ПАТ «МДЕЗ», керівник якого за фіктивними документами продав майно заводу, аби не виплачувати людям борги. Про це повідомив на прес-конференції у Житомирі начальник управління виконавч...
Як нас дурять у Малині
298
Схоже, вислів: «Зранку — гроші, ввечері — стільці» із відомого радянського кінофільму й досі не втрачає популярності. На свій лад, правда, трактують його аферисти, яким нині не так просто надурити людей, начуваних про різні афери й махінації. Тому су...
Викрили злодія
160
Минулої п’ятниці в поліцію звернувся 49-річний малинчанин із повідомленням про крадіжку майна з його автомобіля. На місці події працівники слідчо-оперативної групи поліції з’ясували, з 12 на 13 червня з багажника автомобіля викрали інструмент на сум...
«Вигідніше бути доглядальницею…»
132
— Зі святом тебе, подруго! З Днем медика! — привітала минулої неділі давню знайому, котра працює сімейним лікарем. — Дякую! — без особливого ентузіазму відповіла жінка. — Тільки якось не до свята тепер. Ось допрацюю до кінця літа і поставлю крапку н...