Схвалено дорожню карту госпітальних округів

Немає коментарів 1093 Переглядів

Нещодавно у Мінрегіоні відбулась відверта зустріч, на яку давно чекали. Керівництво Мінрегіону, Міністерства охорони здоров’я, облздравів та об’єднаних громад разом з експертами детально обговорили концепцію впровадження децентралізації в сфері охорони здоров’я, повідомляє сайт «Децентралізація влади».

Учасники розглянули два важливі питання. Насамперед — надання послуг первинного рівня (колишні поліклініки, ФАПи) в об’єднаних територіальних громадах.

За словами заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, пропонується три форми організації первинної медичної допомоги (ПМД):

  1. У великих громадах створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД).
  2. Для малих громад пропонується укладення договорів з ЦПМСД сусідніх громад в рамках міжмуніципального співробітництва.
  3. Організація ПМД сімейними лікарями, які провадять медичну практику як фізичні особи-підприємці та можуть перебувати з ЦПМСД у цивільно-правових відносинах.

По-друге, МОЗ презентував концепцію, розроблену у співпраці з фахівцями Мінрегіону — щодо створення госпітальних округів.  Після обговорення посадовці схвалили дорожню карту на 2016 рік, згідно з якою до липня в Україні мають затвердити методику формування госпітальних округів, постанову про склад  госпітальних округів, внести зміни до Бюджетного кодексу в частині фінансування вторинної медичної допомоги та до ЗУ «Про основи законодавства України про охорону здоров’я» в частині управління госпітальними округами.

Госпітальні округи повністю вписуються в чинне законодавство, котре каже, що вторинний рівень здійснюється на рівні госпітальних округів, які формуються відповідно до постанови Кабміну, тому маємо виконати цю норму закону, — прокоментував таке рішення директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак та додав: — Необхідно терміново сформувати та затвердити методику формування госпітальних округів та дуже уважно, з урахуванням специфіки територій та існуючої мережі медичних закладів, сформувати межі госпітальних округів… Можливо, ці округи в майбутньому стануть основою для субрегіонального рівня медицини у загальному розумінні адмінтерустрою.

Попередні вимоги до формування госпітальних округів: кількість населення не менше 150 тисяч, відстань до лікарні інтенсивного лікування не більше 80 км («золота година»), повний спектр послуг, більшість мешканців мають користуватися послугами лікарні свого округу.

У Коростенському районі уже готові до створення госпітального округу, до складу якого планують включити всі північні райони Житомирської області (прим. автора — у тому числі Малинський район). Це підтвердив в.о. керівника управління охорони здоров’я в Житомирській ОДА Віктор Лучків. За його словами, на базі Коростенської ЦМЛ пропонується створити лікарню  інтенсивного лікування, а на базі Коростенської ЦРЛ — лікарню планового лікування та хоспіс.

— Коростенська ЦМЛ найбільш здатна надавати якісну медичну допомогу вторинного рівня, бо там кваліфікованіші кадри, — наголосив В. Лучків. — Чи піде людина до хірурга, який зробив лише десять операцій? Ні. А в Коростенську лікарню піде, бо там на рік проводять до 4000 операцій. За статистикою, до 35 відсотків населення півничних районів Житомирщини отримують послуги саме в цій лікарні.

Експерти наголосили, що при створенні госпітальних округів жодні заклади охорони здоров’я не будуть ліквідовані. Можливе тільки їхнє перепрофілювання. Наприклад, в нас взагалі немає хоспісів, але вони дуже потрібні. І це питання мають вирішити на рівні держави.

Підсумовуючи нараду, віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко окреслив чіткі терміни для впровадження реформування охорони здоров’я в контексті децентралізації. Урядовець до середини травня вимагає затвердити методику формування госпітальних округів, після чого — до середини червня — постанову про склад  госпітальних округів. Надалі планують здійснити необхідні законодавчі зміни.

 

Що, відтак, запропонують Малину? Хоспіс, як поговорювали ще кілька років тому, чи усе-таки обіцяну нещодавно обласними чиновниками лікарню інтенсивного лікування для обслуговування жителів Малинського, Радомишльського, Коростишівського і Брусилівського районів?..

Малинська делегація минулого місяця привезла з області копію проекту (на знімку) госпітальних округів Житомирщини, де одним із дев’яти округів є Малинський з центром у місті Малині. Натомість привселюдно на рівні області говорять про створення чотирьох округів з центрами у Новограді-Волинському, Бердичеві, Коростені і Житомирі.

Міський голова Олексій Шостак  має намір відвідати з малинською делегацією губернатора Сергія Машковського і під час зустрічі ще раз на рівні області обговорити питання створення у Малині центру госпітального округу. «Те, що відбувається за спиною губернатора, йде у розріз з державною політикою децентралізації, яка має приносити користь громадам, а не погіршення. Про дії тих посадовців, які перекручують медичну реформу на власний розсуд, губернатору нічого невідомо», — робить припущення малинський мер.

Часу на розмови, проте, обмаль. Уже улітку, як можна передбачити, остаточно кроїтимуть госпітальні округа. А з 2017 року медицину вторинного рівня фінансуватимуть по-новому — з обласних бюджетів. Відтак, оптимізації (читай — скорочення кадрів)  у несамодостатніх медичних закладах з низьким рівнем надання послуг у районах — не уникнути.

 

Розміщено в : Місцеві новини

Вода не дорожчатиме
187
Тарифи на водопостачання і водовідведення найближчим часом не зростуть, запевняють у мерії. Проте не заперечують підвищення банкноткою послуг із очистки стоків майже удвічі. Як зазначає міський голова Олексій Шостак, є всі підстави стверджувати, ...
Малинчан підтоплює
154
Весна разом із потеплінням принесла й купу проблем для містян. Людські садиби підтоплені в багатьох куточках Малина, люди подекуди навіть не можуть вийти з оселі на подвір’я. Найпроблемніші вулиці та провулки — Чехова і Петровського, що у мікрорайон...
Збив пішохода і втік
407
Дорожньо-транспортна пригода, в якій постраждав житель Гранітного, сталася у селищі минулої неділі. Чоловік ішов вулицею, як раптом назустріч вилетіла автівка. Хвилина-друга і пішохід опинився під колесами. На щастя, постраждалий лишився живим, одна...
Ловила лисицю, упіймала… сина
169
Чи не щодня упродовж двох останніх тижнів жителька одного з сіл району, зайшовши у хлів, бралася за голову — то півня не стало, то гуски. Усе списувала на лисиць, які часто шукали здобич у селі, тільки ніяк не могла втямкувати, як руда злодійка потра...
Лелека прилетів швидше лікарів
186
Неординарна, але радісна подія сталася у Клітні під вечір минулої неділі — сільська громада несподівано поповнилася ще одним жителем. Пологи у вагітної, котра вже має двох діток, розпочалися передчасно і стрімко. Жінка одразу зателефонувала у швидку,...
Компенсують витрати на тверде паливо і скраплений газ
109
Розпочалося нарахування пільг щодо виплати готівки для придбання твердого палива та скрапленого газу. Пільговики (інваліди війни, учасники бойових дій, потерпілі І-ІІ категорій на ЧАЕС, члени родини померлого ветерана війни чи постраждалого на ЧАЕС)...
Безкоштовний проїзд у транспорті скасовується
332
В Україні монетизують пільги на проїзд у всіх видах громадського транспорту — автобусах, метро, тролейбусах, трамваях тощо. Замість безкоштовного проїзду пільги видаватимуть грошима — як їх витратити, вирішуватимуть самі пільговики. Нововведення по...
На гачку – чотири злодії
145
Позаминулий тиждень був урожайним для працівників Малинського відділення поліції на розкриття злочинів. Зокрема, встановили особу, яка нещодавно обчистила один із малинських будинків, винісши звідти газовий балон та плиту. Чоловік, підо­зрюваний у зл...
«БУР» приїде у Малин
149
Днями стало відомо, Малин потрапив у проект «БУР-2018» — із 96-ти пропозицій львівські волонтери-будівельники обрали дев’ять, серед яких — і наше древлянське місто. Відтак упродовж місяця, з 17 червня по 15 липня, у Малині працюватимуть три бригади ...