Тепер хабарі даватимуть медики?

Немає коментарів 79 Переглядів

14 мільйонів гривень отримає цьогорік малинська «первинка» від національної служби здоров’я України, відповідно до укладеного договору. Це майже удвічі більше, ніж виділяла держава попередніми роками на оплату праці медикам.
Договір зі службою підписаний на рік — до 31 грудня 2019-го і може продовжити дію тільки за «форс-мажорних обставин» на три місяці. У інших випадках укладається новий документ, де, імовірно, будуть інші вимоги.
Хоча і цьогорічні, відверто кажучи, медиків не обнадіяли. Приміром, відтепер вони не мають права вимагати благодійних внесків та винагород з пацієнтів, бо заклад можуть позбавити ліцензії. Крім того, НСЗУ повідомлятиме про подібні випадки правоохоронним органам. Правда, не зрозуміло, чи вважатиметься винагородою подарована пацієнтом коробка цукерок чи шоколадка. Про це у договорі детально не йдеться.
Також тепер пацієнти можуть поскаржитися і на якість медобслуговування та відмову в наданні безкоштовного пакета послуг, гарантованого державою. Крім огляду та консультацій сімейного лікаря чи педіатра, з другої половини 2019 року, до прикладу, на первинному рівні обіцяють запровадити програму «Безкоштовна діагностика», а це найнеобхідніші безоплатні дослідження і аналізи (рентген, УЗД, ЕКГ). Поки що пацієнти «первинки» обстежуються в ММРТМО за гроші…
І найцікавіше, якщо впродовж року до НСЗУ надійде три обґрунтованих скарги і викладені факти підтвердяться під час перевірок, лікувальний заклад не отримає від держави ні копійки. Адже договір буде розірванний. Отож, схоже, тепер медикам доведеться опановувати американську посмішку, а в окремих випадках доплачувати пацієнтам, аби тим сподобалося їхнє обслуговування. Це, звісно, жарт, але хтозна, до чого на практиці призведе скороспіла медична реформа.
Лікарям, щоправда, теж додали прав і свобод, дозволивши відмовлятися від обслуговування хворих, кот­рі злісно не виконують їхніх призначень.
Також із ноу-хау медреформи — повний перехід на IT-технології та ліквідація до кінця року паперових медичних форм. У кожного пацієнта повинна з’явитися електронна медична картка, на комп’ютері виписуватимуть рецепти на «Доступні ліки», направлення до вузьких спеціалістів, лікарняні листки.
Цьогорік отримуватимуть медики вищі заробітні плати, але є певні нюанси. Приміром, у субвенціях не врахована подвійна оплата праці у вихідні та святкові, лікарняні та підміни.
До речі, суму фінансування коригуватимуть щомісячно, роблячи перерахунки відповідно до нових укладених декларацій. У першому півріччі за кожного непідписаного пацієнта держава виділятиме 120 гривень, це менше у три-п’ять разів, ніж за зареєстрованих у E-Health. З липня, напевне, хворі без декларацій оплачуватимуть медичні послуги «первинки» з власної кишені, оскільки державних коштів на них не передбачається.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.