У домівці є світло. Але чиновники продовжують пакостити

Немає коментарів 213 Переглядів

Після виходу статей «Повертайся у село, інакше заберемо дітей» та «Тиск на маму з дітьми продовжується» на біду родини відгукнулися сотні читачів «МН». Вони добрим словом, посильною матеріальною допомогою підтримали багатодітну маму Наталію та її чотирьох дітей.
Одними із перших на допомогу родині прийшли енергетики. Наталія Михайлівна щиро, від усього серця дякує за чуйність і милосердя голові правління ПАТ «ЕК «Житомиробленерго» Олексію Шекеті та начальнику Малинського РЕМу Володимиру Омельченку — попри відсутність правовстановлюючих документів на будинок вони пішли назустріч родині і безкоштовно відновили електропостачання, яке було відключене 20 років тому. Чим підтвердили гасло своєї роботи: «З добром та світлом до людей». Жінці, до слова, довелося оплатити лише вартість електролічильника та витратні матеріали на суму 3000 гривень, які благодійно надав народний депутат Павло Дзюблик.
За сприяння настоятеля храму лісоколеджу Павла Линника та електрика Миколи зроблена внутрішня електропроводка, відтак цього тижня у домівці засяяло світло.
Розпочався і ремонт у кімнатах. Майстер, небайдужий містянин Ігор, за пільговими розцінками оббиває внутрішні стіни гіпсокартоном. Депутат облради Олег Дзюбенко пообіцяв допомогти із вхідними дверима та новою підлогою — робітники вже зробили заміри і з дня на день столярку доставлять у будинок. Відтак невдовзі у помешканні буде охайно і затишно.
Потім сім’я хоче замінити аварійну покрівлю, старі вікна та зробити ремонт у кімнатах, якими поки що не користується. Але це справа не одного дня.
Дуже багато допомогли Наталії громадський діяч Ольга Гура, а також Ольга Харитончук та колектив фаб­рики банкнотного паперу — вони зібрали матеріальну допомогу і надали Наталії транспорт для доставки меблів (стінки, столів, диванів), які віддали кияни, перейнявшись проблемою малинської сім’ї.
Також жінка дякує невідомому благодійникові, котрий перерахував на картку 1000 гривень. Головному лікарю Валентині Швидун, жінкам Г. Луц і Н. Халепі з Ворсівки та М. Василенко, Г. Кисельовій, В. Колісніченко, Т. Габор із Малина та багатьом іншим, котрі відгукнулися на її біду. Відвідав особисто помешкання Наталії і керманич райради Михайло Левковець, котрий пообіцяв виділити матеріальну допомогу.
До того ж за два тижні вдалося зібрати пакет документів для оформлення будинку через суд. Зокрема, велика заслуга в цьому керівника БТІ, депутата міськради Сергія Карпенка, інших посадовців, які пішли назустріч родині.
Перейнявся проблемою кризової сім’ї і міський голова Олексій Шостак. До речі, мер підтвердив, що підлеглі (хто саме не уточнив) зверталися до нього з пропозицією оформити будинок у комунальну власність міської громади, а потім передати багатодітній сім’ї, котра не має коштів на узаконення спадщини. Проте мер у «благі» наміри чомусь не повірив, зауваживши: «Якщо є спадкоємець, і це багатодітна мати, нехай оформляє помешкання одразу на своє ім’я, а мерія, за потреби, допоможе».
Отож, сподіваємося, у сім’ї буде власне помешкання, яке ніхто не відніме. Проте дивує, що заступниця міського голови Леся Сніцаренко, яка до слова, здобула у Малині «славу» завдяки нещодавньому виступу в ТСН щодо пільгового перевезення школярів, і служба у справах дітей міськвиконкому дотепер налаштовані вороже до багатодітної сім’ї. Чиновниці вважають Наталію і її чотирьох малолітніх дітей… не вартими милосердя і допомоги. І ставляться до них, як до людей третього сорту: замість допомоги, що входить безпосередньо у їхні обов’язки, постійно чинять перепони. Приміром, днями чиновниці мало не позбавили родину левової частки державної соціальної допомоги.
Отож, поки що в цій історії рано ставити крапку. Редакція й надалі допомагатиме сім’ї і слідкуватиме за законністю судових рішень щодо визнання за Наталією права на успадкування спадщини. Відтак повідомлятимемо на шпальтах «МН» про подальшу долю родини.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.