У грудні медики і педагоги будуть без зарплат?

Немає коментарів 228 Переглядів

У Малині найгірша ситуація із виплати заробітних плат освітянам і медикам серед міст обласного значення Житомирщини.

Держава зобов’язана стовідсотково фінансувати навчальні заклади та медицину, проте ще при формуванні бюджету 2015 року Малину передбачили субвенції на 3,3 мільйони гривень менше потреби. А в зв’язку із індексацією та підвищенням у вересні мінімальної зарплати дефіцит зріс майже вдвічі. Відтак уже в листопаді виникла проблема із виплатою заробітних плат.

Мінфін вираховує потреби регіонів за нормативами, враховуючи чисельність населення та інші чинники, проте цієї суми вкрай замало, пояснюють в фінуправлінні. По суті кошти дають тільки на захищені статті, а на пальне, медикаменти, харчування хворих, приміром, у такому разі не буде жодної гривні. Проте нагорі нічого й слухати не хочуть: мовляв, проводьте оптимізацію (скорочення) або відшукуйте резерви на місцях.

Про які резерви йдеться? Якщо у зв’язку із реформами, що так наполегливо проводять можновладці, цього року бюджет міста втратив до 5 мільйонів гривень власних надходжень. Адже нагору забрали частину тих податків, які приносили найбільший дохід, натомість віддали малоприбуткові — приміром, акцизний податок та податок на майно тощо.

Таке переформатування бюджету вигідне можновладцям, а не місцевим громадам. Однак реформаторам видніше… У Києві, до слова, загалом порахували, що у Житомира та Малина великий потенціал, і дотацій, відтак, не потребуємо. Інші міста, у тому числі Новоград-Волинський, Коростень, Бердичев — дотаційні.

Проте до кінця року, звісно, думку про самодостатність периферії можновладці дещо змінили… Малину наразі додатково виділили освітньої субвенції на суму 208 550 гривень, медичної субвенції — 498 000 гривень, а також стабілізаційної дотації — 425 800 гривень. Проте для вирішення проблеми цих надходжень вкрай недостатньо. І станом на 1 грудня залишатиметься дефіцит фонду заробітних плат 4,5 мільйони гривень.

Відтак у міському бюджеті будуть також здійснені перекидання коштів з одних статей видатків на інші, аби принаймні забезпечити у повному обсязі виплату заробітних плат працівникам шкіл, дитсадків та медичних закладів за листопад. На зарплату освітянам, зокрема, віддадуть 1 100 000 гривень, що мали піти на харчування дітей 1-4 класів — гаряче харчування з початку року так і не організували і кошти таким чином зекономили.

Як буде у грудні? Якщо до кінця року не отримаємо додаткових надходжень від держави, може так статися, що бюджетники отримають грудневу зарплату вже у січні…

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.