У Іршу тече рожева вода

Немає коментарів 182 Переглядів

До редакції днями звернулась схвильована жінка. Мешкає вона у місті по вулиці Кримського, неподалік ставка. Розповіла, що у водоймі та струмочку, який протікає повз її садибу у напрямку річки, вода уже два тижні поспіль рожевого кольору. І причину люди самотужки з’ясувати не можуть.

— Потік рожевої води  у рівчачку найчастіше з’являється вранці, а за кілька годин вода знову стає прозорою, бо «фарба» осідає на дно, — пояснює Світлана. — Струмок впадає у річку. І тепер ми боїмося купатися, хоч надворі й неймовірна спека. Адже хтозна, що це за «хімія» і які наслідки будуть від такого купання.

Вирушаю у парк до ставків, щоб на власні очі побачити, що там за проблема. Починаю обхід від «швейної», адже перша підозра — рожеві «скиди» робить якесь підприємство. Спускаюсь до струмочка — вода прозора, неначе з джерельця. Жодних проявів хімічних домішків.

Ставок навпроти майданчику, де були каруселі — яскраво-зелений від ряски, але рожевого окрасу теж непомітно. Переходжу через місток, там вода каламутна, але без кольорових домішок. І лише водойма біля вулиці Кримського наповнена брудно-бордовою рідиною. А у струмочку і поготів — неначе хтось марганцівки насипав.

Звертаюсь за консультацією до керівника управління Держпродспоживслужби у Малинському районі Надії Штиль.

— Необхідно терміново првоести дослідження, — зазначає Надія Федорівна. — Але, імовірно, це наслідки цвітіння водоростей. У спеку така проблема й на водосховищі…

Але чому «цвіте вода» тільки у одному ставку? — питаннячко… Депутат округу Олена Мороз пообіцяла особисто звернутись у лабораторію, і якщо результати вказуватимуть на наявність скидів — винести це питання на розгляд сесії.

До слова, у цій місцевості також велика проблема побутова каналізація. Люди виводять у ставки брудні стоки, що теж негативно впливає на екологію. А у спеку бактерії та інші патогенні мікроорганізми активуються і можуть викликати процеси цвітіння та гноїння водоростей…

Розміщено в : malin
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.