У Малині проходив тренінг під егідою Ради Європи

Немає коментарів 97 Переглядів

Інтернет настільки увійшов у життя сучасної спільноти, що без нього вже не обійтись. Інформація, листування, банківські послуги, спілкування, покупки — далеко не повний перелік всіх можливостей Всесвітньої мережі. Однак разом з перевагами, користувачі отримують і небезпеку — приміром, у Інтернеті процвітає шахрайство, хакери «взламують» електронну переписку, коди доступу до банківських карток, окремі особи поширюють неправдиву інформацію і так далі. Відтак постає питання про захист прав користувачів Інтернет-мережі.

Рада Європи та Європейський Союз давно звернули увагу на таку проблему і нині допомагають Україні ознайомити людей із їхніми правами та механізмом їх захисту.

Так, під егідою Ради Європи у різних регіонах нашої країни проходять різноманітні тренінги, семінари з питань прав людини, котрі дають можливість українцям отримати необхідні знання.

Дев’ятого грудня у Малині на базі ЗНВК №1 відбувся тренінг «Права людини в Інтернеті». У тренінгу взяли участь вчителі міських шкіл, котрі надалі зможуть донести отримані знання до учнів. Проводила навчання викладач Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Маріанна Макарчук.

Як зокрема розповіла Маріанна Петрівна, на 21-ій сесії ООН у 2012 році спеціальний доповідач з питань про заохочення і захист права на свободу думок та їх вільне вираження Франк Ла Рю наголосив, що немає необхідності вводити нові правозахисні стандарти для Інтернету, оскільки існуючі принципи і доктрини в області прав людини застосовуються як в режимі офлайн, так і в режимі онлайн.

Основні міжнародні документи, які гарантують права людини: Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські та політичні права,

Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права, Європейська конвенція про захист прав людини, Конвенція ООН про права дитини. Питання захисту прав людини в Інтернеті розглядаються у документах Ради Європи, ЮНЕСКО, ООН та інших міжнародних організацій.

Рада Європи, членом якої Україна є з 1995 року, в Рекомендації СМ/Rec(2014)6 зазначає, що держави-члени Ради зобов’язані забезпечити для всіх права людини та основні свободи, закріплені в Європейській конвенції про захист прав людини. Це зобов’язання також діє в контексті використання Інтернету. Інші документи Ради Європи, які мають відношення до захисту права на свободу вираження думок, доступ до інформації, свободи зборів, захисту від кіберзлочинності та права на приватне життя, на захист персональних даних, також мають юридичну силу.

Розглядаючи механізми захисту прав людини, важливо враховувати національний та міжнародні рівні. Основними складовими національного механізму забезпечення прав людини в Україні є Конституційний суд України, Генеральна прокуратура України, Комітет Верховної Ради України з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, комітети Верховної Ради України в частині діяльності по забезпеченню та захисту прав людини, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, інститут адвокатури, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство юстиції України (Національне бюро по дотриманню Європейської Конвенції з основних прав та свобод людини), інші центральні органи виконавчої влади (в частині забезпечення та захисту прав людини), громадські правозахисні організації, науково-дослідні установи, засоби масової інформації.

Радою Європи також у 2014-му році розроблено Керівництво з прав людини для Інтернет-користувачів. Діти та молодь, як наголошується в Керівництві, мають право на особливий захист при роботі в Інтернеті. Вони мають право на отримання необхідної інформації від вчителів та батьків, щоб мати змогу захистити себе від Інтернет-загроз, у тому числі від сексуальної експлуатації та наруги в Інтернеті й інших форм кіберзлочинності.

Важливу роль у захисті прав дитини в Інтернеті має відігравати соціальний педагог. Діяльність соціального педагога у співпраці з державними та громадськими організаціями має носити комплексний характер, зокрема, включати формування інформаційної та правової культури особистості, поваги до прав і свобод людини, формування безпечної поведінки дітей та молоді в Інтернеті, наголосила Маріанна Макарчук.

До слова, тренінг у Малині відбувся за фінансової підтримки народного депутата Павла Дзюблика.

Related Post

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.