У Малинівці американський метелик нищить дерева

Немає коментарів 84 Переглядів

Днями у Малинівці виявлено американського білого метелика — шкідника, здатного масово знищувати плодові дерева та чагарники. Відтак з 18-го вересня розпорядженням голови Малинської РДА на території села запроваджено карантин та вживають заходи по локалізації та ліквідації комах.
— Першими забили на сполох люди, — розповідає державний фітосанітарний інспектор Олександр Добридень. — Вони помітили, що якась напасть вразила дикий клен, шовковиці, черешні, яблуні. Дерева гинули на очах. Оперативно була створена комісія у складі посадовців РДА, Держпродспоживслужби та інших фахівців. Коли обстежили місцевість, жахнулися. Американський білий метелик розселився на території площею близько гектара, у тому числі пошкодив рослини на трьох присадибних ділянках.
Зараз у Малинівці терміново вживають заходи зі знищення небезпечної комахи, гусінь котрої об’їдає листя на деревах, спершу оповиваючи гілки павутиною.
Головне, запобігти розповсюдженню карантинного шкідника, який може швидко вразити увесь район та місто. У разі виявлення гнізд або навіть яйцекладок, їх слід обов’язково зрізувати і спалювати разом із гусінню, а ушкоджені й прилеглі здорові дерева та чагарники в радіусі 50 метрів — обприскувати пестицидами.
Це обов’язково треба зробити, бо шкідник, перезимувавши у тріщинах кори чи опалому листі, вражатиме нові рослини. Літ генерації, яка перезимувала, відбувається в травні, а другої — в кінці липня-на початку серпня (літні метелики — найагресивніші). Кожна самка при оптимальних умовах здатна відкладати до 2000 яєць, зауважує Олександр Добридень.
До слова, американський білий метелик заподіяв значної шкоди на півдні України, а декілька років тому з’явився на Житомирщині.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.