У місто заходить інвестор з вивозу сміття

12 коментарів 716 Переглядів

Про те, що невдовзі у Малині з’являться євроконтейнери, — говорили у владних коридорах ще навесні. Однак, зважаючи на досвід співпраці місцевих чиновників з попередніми «інвесторами» з Червоного Луча, які теж обіцяли «завалити» містечко сміттєвими баками і навіть виграли конкурс, але потім безслідно зникли, — у нову ініціативу мерії не вельми вірилось.

Але цього разу, як з’ясувалось, є шанс, що влада слова таки дотримає, і у місто справді зайде інвестор-практик, а не «шарашкіна контора». Принаймні, таке враження склалось під час конкурсу на вивезення твердих побутових відходів, який проходив у мерії 25 липня.

Участь у конкурсі взяли два претенденти. Це добре відоме малинчанам комунальне підприємство «Благоустрій» і новостворене приватне підприємство «Зелене місто-Малин». Після нетривалого обговорення інформації, яку надав перший заступник мера Петро Піковський та учасники, члени комісії одноголосно визначили переможця — ПП «Зелене місто-Малин».

Юридична адреса підприємства: вулиця Українських повстанців, 25 (територія КП «Благоустрій»). Засновник та директор — житомирянин Микола Гладун. Він має досвід роботи у «сміттєвому» бізнесі. Зокрема, займається вивозом сміття у Житомирі. Там зареєстрована, щоправда, на іншу особу, — компанія-«близнюк» ПП «Зелене місто-Житомир».

За умовами конкурсу, приватник має встановити по всьому місту 400 пластикових євроконтейнерів, ємністю 1,1 метра кубічних. Крім того, буде 120 спецконтейнерів для роздільного збору сміття. Як наголосив Микола Гладун, зараз для Малина уже придбано 100 сміттєвих баків, вартістю від 5300 до 6500 гривень. Їх розмістять біля багатоквартирних будинків.

Для приватного сектора компанія пропонує герметичні компактні баки, об’ємом 120-240 літрів. Кожен бажаючий зможе безкоштовно поставити його у дворі, уклавши з підприємством договір. Платити доведеться лише за вивіз сміття, а не за оренду контейнера. Для решти абонентів діятиме так звана «пакетна система». Уранці треба просто виставити пакет зі сміттям біля двору. Робітник підприємства за годину-дві прибере його навіть у випадку, якщо пакет розірвуть собаки.

Щодо тарифів, то у конкурсній документації ПП «Зелене місто-Малин» запропонувало на дві копійки меншу вартість, ніж діючий тариф КП «Благоустрій». У багатоповерхівках — 10,50 гривні, у приватному секторі — 13,24 гривні з людини.

Міська влада обіцяє, що під час перехідного етапу (протягом трьох місяців), за необхідності, новій компанії допомагатимуть комунальні підприємства. У свою чергу керівник компанії зазначив, що спочатку вивозитимуть сміття за власний кошт, аби уникнути колапсу. А по мірі укладання договорів — споживачі розраховуватимуться, але, зрозуміло, оплату треба буде здійснити з дати фактичного надання послуги.

Правда, є одна неув’язочка щодо багатоквартирних будинків — компанія планує укласти договори не з мешканцями, а з ВК ЖРЕП та ОСББ, щоб юрособи щомісячно розраховувались за вивіз сміття. Але чи підуть на це їхні керівники? Адже тоді їм, а не приватнику, доведеться працювати з боржниками…

Наостанок основне — як швидко переможець конкурсу перейде від слів до діла? За два тижні після оголошення результатів конкурсу з підприємством укладуть договір про надання послуг. Надалі міськвиконком затвердить розрахований підприємством тариф — сподіваємось, наведені зверху цифри не зростуть. І — в добру путь…

Розміщено в : Місцеві новини
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.