У МОЗ запропонували створити пілотний госпітальний округ на Житомирщині

11 коментарів 774 Переглядів

Створити першу модель госпітального округу на базі Коростенського району Житомирської області,-  з такою пропозицією вийшов сьогодні заступник Міністра охорони здоров’я Віктор Шафранський під час зустрічі в Коростені з активом Житомирської області та, зокрема, головними лікарями закладів охорони здоров’я північних районів регіону. Зустрічі передувало відвідування сільських фельдшерсько-акушерських пунктів, амбулаторій, які на виконання завдань з децентралізації мають стати основою для первинного рівня медицини на території об’єднаних громад, а також міської та районної лікарень Коростеня, лікарні швидкої допомоги.

Учасники зустрічі обговорили питання реформи охорони здоров’я в контексті децентралізації.

«Децентралізація – це позитивна справа – це передача повноважень на місця. Вона спонукає в тому числі Міністерство охорони здоров’я брати на себе відповідальність за прийняті рішення.  Суть реформи – щоб кожен громадянин отримував якісні медичні послуги, щоб ці послуги були максимально наближені до громадянина. Сьогоднішня ситуація, яка склалася в охороні здоров’я, є критичною і має бути змінена», – сказав Віктор Шафранський.

Виходячи зі спільно напрацьованих пропозицій експертів в сфері децентралізації, в сфері охорони здоров’я та профільного міністерства, за пропозицією Віктора Шафранського, учасники наради обговорили можливість створення пілотного госпітального округу на базі КОРОСТЕНСЬКОГО району Житомирської області у складі міста Коростень, Коростенського, Лугинського, Олевського, Овруцького, Народицького та МАЛИНСЬКОГО (!) районів.

Віктор Гордійчук, головний лікар центральної лікарні м. Коростень, зазначив, що заклад, який він очолює, є найкраще оснащений сучасною апаратурою та обладнанням, має достатню матеріально-технічну базу та кадрове забезпечення. В  структурі  Коростенської  ЦМЛ  функціонують  єдині  на  всі  північні  райони  області  відділення – педіатричне, урологічне, отоларингологічне, офтальмологічне, наркологічне.

«За результатами багаторічного аналізу в центральній міській лікарні більше 30 відсотків становлять пацієнти – жителі інших районів області, в першу чергу північних», – констатував Віктор Гордійчук.

Він підтримав пропозицію щодо створення пілотного госпітального округу на базі Коростенського району, запропонував створити на базі Коростенської ЦМЛ лікарню інтенсивного лікування, а на базі Коростенської ЦРЛ – лікарню планового лікування та хоспіс. А на базі лікарень решти північних районів області Віктор Гордійчук запропонував створити лікарні відновного, планового лікування та хоспіси.

Нагадаємо, за пропозиціями експертів з питань децентралізації, первинна медицина повинна бути налагоджена на рівні об’єднаних громад на базі ФАПів та амбулаторій, госпітальні округи мають стати основою вторинного рівня медичного обслуговування, третинний рівень – на базі областей.

 

За матеріалами сайту “Децентралізація влади”.

 

http://decentralization.gov.ua/news/item/id/2009

 

А у Малині попри це сподіваються створити власний госпітальний округ. Напевне, без Малинського району

 

lkarnya-sonnik-do-chogo-snitsya-lkarnya_153У рамках виконання рекомендацій головних фахових спеціалістів управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації після співбесіди по рейтингових показниках закладів охорони здоров’я міста Малина та з метою приведення організаційних, адміністративних та матеріально-технічних критеріїв у відповідність до вимог, які ставляться до лікарень інтенсивного лікування на першому етапі проведено ряд заходів, а саме:

3 1 березня 2016 року введено цілодобове чергування лікарів акушер-гінекологів акушерського і гінекологічного відділення Малинського міськрайонного територіального медичного об’єднання.
Для подальшого утворення міжрайонного пологового центру на базі ММРТМО за кошти міського бюджету для пологового відділення придбано сучасне ліжко для пологів та фетальний монітор, кондиціонер та нове металопластикове вікно для гінекологічного операційного блоку.
Також було виділено кошти на збільшення кількості палат для пологів, облаштування санвузлів. За кошти районного бюджету придбано електрокардіограф та інфузійний дозатор.
Для терапевтичного відділення закладу придбано електроди до тимчасових кардіостимуляюрів, які успішно вже втретє встановлює завідувач відділення.
Надіслано звернення до депутатів Житомирської обласної ради щодо допомоги в оснащенні сучасним медичним обладнанням для надання більш якісних послуг та діагностики (сучасний УЗД-апарат, флюорограф та укомплектована лапароскопічна стійка)
Щодо оптимізаціії ліжкового фонду ММРТМО, то у зв’язку з перспективою створення госпітального округу в місті Малині та лікарні інтенсивного лікування на базі ММРМО, не планується зменшення кількості ліжок.
Варто відзначити, що на останній нараді з питань децентралізації, що відбулася два тижні тому у Малині за участю представників управлінь обласної адміністрації, начальник управління охорони  здоров’я ОДА О.М. Торбас особисто підтвердив, що на базі Малинського МРТМО буде створено лікарню інтенсивного лікування, а значить Малину бути центром госпітального округу.
У найближчі дні заплановано ряд зустрічей міським головою Олексієм Шостаком та його заступником Лесею Сніцаренко на рівні області щодо подальших кроків реформування Малинського РТМО.

 

http://malyn-rada.gov.ua/?p=19297

 

 

Наталія МОВЧАН.

 

 

Розміщено в : Місцеві новини

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.