У районі закриють 11 ФАПів?

Немає коментарів 199 Переглядів

Минулої п’ятниці в мерії відбулась 25-та, позачергова, сесія міської ради сьомого скликання, на яку прибув 21 із 34 обраних депутатів. Було розглянуто три нагальних питання. Вів сесію секретар міської ради Дмитрій Кисельчук.

Депутати розподілили довгоочікувану стабілізаційну дотацію з Держбюджету в сумі 1 211 500 гривень — кошти стовідсотково спрямували на заробітну плату медикам: МРТМО (стаціонар) — 794 342 гривні, стоматоб’єднанню — 40 275, ЦПМСД (поліклініка, ФАПи) — 376 883 гривні.

Також на заробітну плату із нарахуваннями закладам охорони здоров’я «перекинули» кошти із інших статей видатків. Приміром, скоротили фінансування на медикаменти, продукти харчування, придбання предметів, матеріалів, та закупівлю пального. Таким чином МРТМО додатково отримало на оплату праці 386 218 гривень, ЦПМСД — 378 500 гривень. Відтак заробітну плату за жовтень всім працівники медицини видадуть.  Натомість стоматоб’єднанню «перекидку» зробили для  оплати енергоносіїв в сумі 34 501 гривні.

У місто, крім того, надійшла державна субвенція на соціально-економічний розвиток: заміну вікон та дверей на металопластикові у ДНЗ «Ялинка» — 676 565 гривень, ДНЗ «Золотий ключик» — 562 384, ДНЗ №3 — 89 000 гривень.

На потреби міських дитсадків та шкіл, у тому числі ДЮСШ також виділено кошти цільового призначення з обласного бюджету на загальну суму 304 446 гривень. З області профінансують і встановлення ігрового комплексу для дітей в фабричному парку, вартістю 20 тисяч гривень. До речі, Малин ніколи не отримував з області стільки субвенцій, як цьогорік — це стало можливим завдяки сприянню депутата облради Олега Дзюбенка.

На вимогу Банкнотно-монетного двору НБУ, депутати внесли зміни до рішення попередньої сесії, яким надавали згоду на прийняття до комунальної власності міста очисних споруд Фабрики банкнотного паперу, а саме «Цілісний майновий комплекс очисних споруд використовувати за цільовим призначенням та не відчужувати в приватну власність». Чи зрушить це питання з мертвої точки, чи так і залишиться на стадії переписки — наразі невідомо. Адже подібні рішення стосовно прийняття очисних споруд у міську власність неодноразово ухвалювали й депутати попередньої каденції, але віз і нині там…

Несподіваним і найдискусійнішим стало третє питання, внесене до порядку денного за пропозицією депутата міськради, начальника відділу охорони здоров’я Анни Копилової. Стосувалося воно створення робочої групи з питань шляхів реформування та реорганізації закладів охорони здоров’я. До неї включили як представників міста, так і району, у тому числі міського голову Олексія Шостака, голову районної ради Михайла Левковця, заступника голови РДА Володимира Сивка, голів бюджетних комісій — Миколу Фещенко та Віктора Костєрєва, окремих сільських голів, керівників медичних закладів, депутатів. У цілому до складу робочої групи входять 16 осіб (дехто за згодою). Крім того, до її роботи залучать ще 20 учасників — фінансистів та інших спеціалістів.

Питання, що розглядатиме робоча група — надважливе, адже фактично стосується скорочення мережі закладів сільської медицини. На сьогодні, як наголосила начальник фінуправління Тетяна Борисенко, держава не фінансує ФАПи, які обслуговують менше 300 осіб. У Малинському районі таких ФАПів — двадцять три. Неофіційно повідомили, що по суті під загрозою ліквідації щонайменше одинадцять із них. Правда, офіційно ФАПи не закриватимуть, а об’єднуватимуть із тими, що поряд. Врятувати сільську медицину зможуть ті місцеві керманичі, які разом із депутатами спрямовуватимуть із сільської казни кошти на їх утримання. Або на такі ФАПи має дати фінансування районна рада, наголосили на сесії.

 

Олена Покровська.

Розміщено в : Місцеві новини

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.