У школах вводять електронні журнали і щоденники

Немає коментарів 310 Переглядів

Електронні ресурси активно опановують у малинських школах. Зокрема, у ЗОШ №2 і ЗОШ №5
паралельно з паперовими з’явилися електронні щоденники і класні журнали. Тепер батьки можуть одразу побачити, які оцінки отримали діти на уроках.
— Торік ми вперше спробували електронну систему «E-schools.info». У експерименті брали участь шість класів, — розповідає заступник директора ЗОШ №2 Надія Коваль. — Переконалися, система загальнодоступна і ефективна. Для її використання достатньо мати комп’ютер, ноутбук чи гаджет. Не потрібні ні додаткове програмне забезпечення, ні особливі знання для користувачів. Відтак із нового навчального року впровадили систему електрон­ного документообігу для 2-11-их класів.
Тепер педагог, прийшовши на урок, відкриває відповідну сторінку електрон­ного журналу та занотовує записи. Потім інформація миттєво відображається в електронному щоденнику учня і стає доступною для батьків. Отже, забезпечується надійний контроль над успішністю і відвідуваністю школярами уроків. Дітям уже не вдається без відома батьків прогуляти заняття в школі, приховати погану оцінку чи послатися, що додому нічого не задавали.
Легше відтепер провес­ти і аналіз навчального процесу. Зокрема, днями на нараді зробили висновок — щодня у школі педагоги виставляють із різних предметів аж півтори тисячі оцінок.
У п’ятій міській школі почали експериментальний проект по введенню електронних журналів і щоденників ще у лютому, а з вересня до системи підключені 5-11-ті класи.
— Батьки оцінили доцільність електронного проекту, — розповідає заступник директора ЗОШ №5 Оксана Поліщук. — Якщо торік лише дехто користувався онлайн-системою для контролю за успішністю своїх дітей, то з вересня матері і татусі активно цікавляться кодами доступу.
Звісно, нововведення збільшило навантаження на вчителів, особливо на класних керівників, оскільки у школах потрібно було сформувати електронну базу. Крім того, не відмінили і паперових журналів, які повинні зберігатися у архівах п’ять років, та учнівські щоденники. Проте система себе виправдовує.
Є чим похвалитися і ЗОШ №6, котра, як з’ясувалося, вже третій рік успішно працює в загальновідомій у всьому світі онлайн-платформі «Google Classroom».
— Ця система дозволяє не лише виставляти оцінки в онлайн-режимі, а й організовувати ефективне спілкування з учнями в режимі дистанційного навчання, що ефективно під час хвороби, оскільки можна отримувати і перевіряти домашні завдання, також створювати власні проекти, виконувати творчі завдання та багато іншого, — розповідає директор ЗОШ №6 Олександр Рипік. — Ми не примушуємо педагогів та школярів приєднуватися до системи, за бажанням кожен має можливість користуватися «Google Classroom».
Отже, новітні технології поступово входять у життя учнів і педагогів, їхніх батьків. Будемо сподіватися, в найближчому майбутньому це значно спростить нав­чальний процес.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.