У школах змінять санітарні правила

Немає коментарів 37 Переглядів

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти й науки вперше за 17 років оновили санітарні правила для шкіл — щодо кількості домашніх завдань, використання гаджетів, меню їдалень тощо. Про це написала у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.
«За нудним словосполученням «санітарні правила в школі» криються майже всі питання навчального процесу — від відстані між партами до тривалості виконання домашки. Вперше за 17 років разом з Міністерством освіти і науки України пропонуємо оновити ці правила — зробити сучаснішими та актуальнішими», — йдеться у повідомленні.
За словами Супрун, наразі розроблений новий «Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти». Експерти намагалися зробити його максимально відповідним до потреб сучасних учнів та їхньої найкращої підготовки до майбутнього.
«Батьки можуть зітхнути з полегшенням — скорочується тривалість виконання домашніх завдань. А для першачків та учнів другого класу домашні завдання взагалі не рекомендуються. Тривалість виконання домашніх завдань не рекомендується понад годину у 3-9 класах та 1,5 години у 10-12 класах», — зазначила в.о. міністра.
У навчальному процесі можна буде використовувати сучасні гаджети — електронні книжки, ноутбуки тощо, у класах — інтерактивні дошки.
Організувати простір школи зможуть самостійно: запропоновано скасувати нормативи щодо відстані між партами, а в 1-4 класах — облаштовувати в навчальних приміщеннях місця для відпочинку та ігор.
Є також сучасні рекомендації до здорового харчування учнів. Щоденне меню шкіл має включати, як мінімум, чотири страви, а калорійність обіду повинна становити близько 30 відсотків від добової потреби в енергії.

Розміщено в : malin, Освіта, Реформи
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.