Убереже від поліомієліту тільки вакцинація

Немає коментарів 512 Переглядів

В Україні — спалах поліомієліту. Це гостре інфекційне захворювання, яке за лічені дні призводить до інвалідності, а у окремих випадках до летальних наслідків. Ліків від поліомієліту не існує. Уберегти від страшної недуги може тільки вакцинація.

Причина спалаху — низьке охоплення дітей щепленнями після 2008 року. Торік, приміром, в Україні було вакциновано проти поліомієліту 49 відсотків дітей. А цього року, через брак вакцини, щеплення отримали лише 14% малюків, віком до одного року. Виникла така ситуація внаслідок незадовільного забезпечення лікарень вакциною.

Проте наразі вакцина є в наявності в достатній кількості. І лікарі закликають терміново зробити щеплення дітям, аби уникнути епідемії.  Причому в зв’язку із небезпекою в Україні оголосили позапланову імунізацію, незалежно від календаря щеплень.

Позапланова імунізація охоплює дітей віком від двох місяців до десяти років. Щеплення ІПВ (інактивованою, «неживою», вакциною-ін’єкцією) роблять тільки тим малюкам, в яких немає жодної вакцинації від поліомієліту. Решті проводять вакцинацію ОПВ (оральна, «жива», вакцина).

У Малин вакцину доставляють з Житомирської обласної бази спецмедпостачання на транспорті, обладнаним холодильною установкою та термоконтейнером. Вакцина  (ІПВ) — у 10-дозовому флаконі зі спеціальними самоблокуючими одноразових шприцах по 0,5 мл.  Вакцина (ОПВ) — в 10-дозовому флаконі, з якого через спеціальну піпетку-крапельницю дається кожній дитині по дві краплі. Інструкція з використання вакцини є у кабінеті вакцинації  АЗПСМ №2.

Перевірити якість легко — вся вакцина в спеціальному флаконі з індикатором. Якщо з вакциною буде щось негаразд, то індикатор міняє колір. Відтак підстав для хвилювання не має.

Пам’ятайте: дитина, яка не має щеплень, ризикує захворіти сама та заразити інших.

Найчастіше поліомієліт вражає дітей до п’яти років. Проте можуть захворіти і старші невакциновані діти та невакциновані дорослі.

КЗ «ММЦПМСД».

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.