«Угода мерів» — додаткові фінансові можливості

Немає коментарів 190 Переглядів

На минулій сесії депутати доручили міському голові Олексію Шостаку приєднатися до проекту ЄС — «Угода мерів», що дозволить залучити у місто додатковий фінансовий ресурс на вирішення нагальних проблем.
Національний координатор проекту Оксана Кисіль під час виступу на сесії навела приклад: місту Долина Івано-Франківської області, яке є підписантом угоди з 2012-го року, вдалося залучити з ЄС 3 мільйони євро, які були спрямовані на встановлення біо­котлів у дитячих садках та школах, а також — сонячних колекторів для підігріву води. До речі, це місто подібне Малину, з населенням до
20 тисяч осіб.
Цьогорік між містами-учасниками з України розподілять вісім мільйонів євро. Фінансовий ресурс ЄС можна використовувати на будь-які напрямки з енергозбереження — утеплення будівель, освітлення вулиць та інше. Проте для безпосередньої участі у проекті мерії впродовж двох років необхідно розробити план дій сталого енергетичного розвитку територіальної громади, у котрому передбачити сектори будівель, вуличного освітлення, водопостачання та інше.
Також Малин має взяти на себе зобов’язання: до 2030 року скоротити викиди вуглекислого газу (СО2) на своїй території принаймні на 30 відсотків. Наразі, відповідно, треба підготувати базовий кадастр викидів і провести оцінку ризиків і вразливості до змін клімату. Інакше угоду розірвуть, і додаткового фінансового ресурсу місту не отримати. Зі свого боку Оксана Кисіль запевнила: надасть всебічну допомогу для підготовки документів.
На сьогодні приєдналося до «Угоди мерів» більше 200 українських міст і селищ.

Розміщено в : malin
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.