Усе про субсидії після чергових змін

Немає коментарів 98 Переглядів

З 1 жовтня Кабмін змінив умови оформлення субсидій. Як і кому призначатимуть допомогу по-­новому, запитали в начальника УПСЗН Малинської РДА Жанни Олексійчук.
— Жанно Анатоліївно, скільки жителів району мають субсидії? І чи змінилася кількість отримувачів державної допомоги, порівняно з минулим роком?
— Станом на 20 жовтня, житлові субсидії призначено 4879-ти громадянам на загальну суму 13 мільйонів 649 тисяч гривень. Державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг мають 2672 домогосподарства. Грошова компенсація за невикористану субсидію на оплату послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення за період 2017-2018 років виплачена 687-ми жителям району. Відшкодування витрат для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного палива призначене 2207-ми домогосподарствам. Якщо порівнювати кількість минулорічних субсидіантів із цьогорічними, цифри дещо зменшилися. Однак насправді людей, котрі отримували допомогу від держави, не стало менше. Просто виникли проблеми із програмним забезпеченням, відтак не встигли вчасно опрацювати усіх заяв.
— Понад 13 мільйонів гривень на субсидії жителям району — велика сума. Комусь, звісно, без державної допомоги й справді не прожити, однак не секрет, чимало заможних людей донедавна користувалося державною допомогою. Відтак цікаво, чи перевіряють субсидіантів?
— Усі зміни спрямовані на те, щоб субсидії отримали саме ті, хто їх потребує. Відтак віднедавна працюють державні соціальні інспектори, які роблять запити у податкову й перевіряють справжні доходи громадян, котрі подали заяви на отримання допомоги. До того ж у мінсоцполітики запрацювала гаряча лінія, зателефонувавши на яку, кожен може повідомити про те, що комусь призначили незаконну субсидію. Номер урядової гарячої лінії — 0-800-50-20-57, при Малинській РДА — 5-33-18,
5-14-87.
— Жанно Анатоліївно, у жовтні урядовці спростили процедуру оформлення державної допомоги. Зокрема, розширили коло осіб, які можуть отримати субсидії, змінили перелік доходів, що враховуються при розрахунку їхнього розміру. Про які основні новації варто знати жителям району?
— Право на державну допомогу мають родини, опалювальна площа житла яких не перевищує 120 квадратних метрів для квартир та 200 — для індивідуальних будинків. На зайву площу, але не більше 30 відсотків від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв’язку із втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку і отримує її за вислугою років, а також ті, хто одержує соцдопомогу в зв’язку з інвалідністю.
— Донедавна праце­здатна особа, яка не мала доходів, не могла претендувати на субсидію. Що змінилося тепер?
— У зв’язку з тим, що у селах нині немає роботи, і більшість селян виживає завдяки сільському господарству, 1 жовтня були внесені зміни щодо нарахування субсидій жителям району. Згідно з ними, без обов’язкової сплати єдиного соціального внеску державну допомогу можуть отримати безробітні сільської місцевості, райцентру, селищ міського типу. Рішення щодо нарахування допомоги у таких випадках приймає комісія з питань призначення житлових субсидій, яка працює при РДА. До сукупного доходу таким особам нараховуватиметься сума 5286 гривень.
— Не секрет, що є чимало випадків, коли людина працює, однак роботодавець не сплачує за неї ЄСВ. Що у такому
випадку?
— Саме це і передбачено в останніх змінах. З
1 жовтня субсидію на загальних умовах можуть отримати громадяни, у яких є заборгованість зі сплати ЄСВ з вини роботодавця.
— Нещодавно у редакцію зателефонував житель Гранітного, який більше року не працює через хворобу. Чоловік допитувався, чи може розраховувати на
субсидію?
— Так, але лише за умови, що в нього є висновок ЛКК. Загалом, якщо член домогосподарства не має доходів, бо перебуває у складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- чи наркозалежні, знову ж таки за наявності довідки від лікаря, субсидію вправі призначати комісія з питань нарахування житлових субсидій.
— Знаю, урядовці змінили й перелік доходів, які не беруться до уваги при розрахунку субсидій…
— Відтепер при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік становить до 2500 гривень за голову.
— Зміни торкнулися й сплати обов’язкового
платежу…
— Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Тобто, якщо розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень як обов’язкова плата, а домогосподарство спожило її на 120 гривень, то все одно заплатить
120 гривень.
— Жанно Анатоліївно, часто у редакцію телефонують сельчани й скаржаться, що не мають можливості звернутися за призначенням субсидії безпосередньо в управління. На це є різні причини: стан здоров’я, відсутність автобусного сполучення…
— У таких випадках можна передати заяву й відповідні документи через соціальних робітників терцент­ру за місцем проживання. У загальному випадку для призначення субсидій потрібні тільки заява й декларація про доходи. Додаткові довідки необхідні лише тоді, коли громадяни оформляють субсидію не на всіх зареєстрованих, а тільки на фактично проживаючих. Тоді до справи додаються документи з місця роботи або навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, довідки про постійне місце проживання з сільської чи селищної рад.
— Дякую за роз’яснення.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.