Вагітних оглядатимуть сімейні лікарі

Немає коментарів 56 Переглядів

Відсьогодні вагітних спостерігатимуть сімейні лікарі. Про це повідомили у Малинському міськ­районному центрі первинної медико-санітарної допомоги.
— У ММРЦПМСД і раніше з власної ініціативи спостерігали окремих вагітних до 23-х тижнів. Але нещодавно вийшов наказ МОЗ про обов’язкове динамічне спостереження за перебігом всієї вагітності лікарями сімейної медицини — від взяття жінки на облік до пологів, — розповідає лікар-гінеколог вищої категорії Валерій Лозєєв. — Проте це стосується лише неускладненої вагітності. Якщо у жінки є супутні патології, зокрема, хвороби серця, судин, нирок, цукровий діабет, розлади в роботі щитоподібної залози, вона перебуватиме під наглядом у жіночій консультації. Також там вестимуть до пологів жінок, які вже стоять на обліку.
Інші вагітні для взяття на облік повинні звернутися до дільничного сімейного лікаря, з яким уклали декларацію. Зробити це необхідно у першому триместрі (до 12-го тижня). Дільничний лікар щомісячно їх оглядатиме, вимірюватиме температуру тіла та частоту пульсу, і, за потреби, направлятиме до гінеколога чи іншого вузького спеціаліста.
Щодо огляду сільських вагітних, їх запрошуватимуть у поліклініку, де дільничний лікар або фельдшер проводитиме прийом разом з гінекологом.
Ще одна суттєва зміна — з вересня лікарняні по вагітності та пологами теж видаватимуть сімейні лікарі.
Отже, медреформа невпинно вносить корективи в обслуговування пацієнтів. Як оцінять це малинчани — дізнаємося невдовзі.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.