Від земельного податку «по-новому» бізнес збанкрутує?

Немає коментарів 280 Переглядів

Позачергова, дев’ята, сесія міської ради відбулась минулої п’ятниці у великому залі РДА. Прибуло 26 із 34 обраних депутатів. Вів сесію секретар міської ради Дмитрій Кисельчук.

Причиною термінового скликання сесії стало питання земельних відносин.

З 1 січня підприємства, установи та організації, а також населення сплачують земельний податок «по-новому». Викликано це змінами, внесеними у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти відповідно до закону України №71-VIII від 28 грудня 2014 року.

Керуючись законодавчими змінами, депутати міської ради минулого скликання у липні 2015 року ухвалили відповідні Положення та встановили на 2016 рік нові ставки земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні, а також нові відсоткові ставки для розрахунку орендної плати за земельні ділянки.

Також торік ліцензійна організація «Будпластик» на замовлення міської ради розробила нову нормативну грошову оцінку земель м. Малина. Така оцінка, відповідно до чинного законодавства, проводиться кожних п’ять-сім років. Попередня робилась 2010 року.

Неначебто у повній мірі міські депутати дотримались законодавчих вимог, але новий земельний податок, як і орендна плата за землю стали непосильною ношею для юридичних осіб. Адже подекуди за землю доводиться платити у 16 (!) разів більше. Якщо раніше окремі бізнесові структури, приміром, сплачували 80-200 тисяч гривень податку, то з 1 січня його сума дорівнює 1-1,5 мільйона гривень, а то і того більше.

Причиною такого «драконівського здирництва» насамперед стало значне зростання вартості землі — відповідно до нової експертної оцінки. Зазначу, місто розбито на 34 економічно-планувальні зони. І у кожній з них, як слід розуміти — своя вартість метра квадратного. Подекуди — 66 гривень, а деінде, у ласих місцях — більше 170 гривень. У цілому середня вартість метра квадратного землі у місті зросла більш ніж удвічі порівняно з 2010 роком — з 40 до 88 гривень.

Крім того, під час розрахунку земельного податку (оренди) обов’язково враховують коефіцієнт індексації — його розраховують на загальнодержавному рівні на кожен місяць окремо. Порівняно з минулим роком цей показник зріс удвічі. І нині становить 43 відсотки.

А третя причина «здирництва» — нові, значно більші, ставки оподаткування. Міські депутати торік у липні не врахували, що зросте вартість землі та коефіцієнт індексації — і для збільшення надходжень у міський бюджет підвищили, подекуди до максимуму, ставки за комерційне використання земель, інше.

На спільному засіданні бюджетної та земельної комісій, яке відбулось перед сесією, розгорілась запальна дискусія — за участі депутатів та представників бізнесових структур. Врешті-решт, ухвалили рішення: рекомендувати сесійно проголосувати за регуляторні акти щодо зменшення ставок оподаткування — окремо з постійного користування і оренди. Депутати на сесії прийняли ці регуляторні акти. Рішення міської ради були оприлюднені у суботньому номері газети «МН».

Малинчани та суб’єкти господарської діяльності можуть письмово звернутись з пропозиціями. Рішення із поправками набуде законної сили 1 квітня… В будь-якому разі новий земельний податок буде значно вищим порівняно з тим, що юрособи сплачували попередні п’ять років.

А населенню нагадую: у зв’язку із зняттям чорнобильських пільг, потерпілі четвертої категорії зобов’язані сплачувати земельний податок. У 2016-му році — 0,3 відсотки за землі, що перебувають у постійному користуванні. Згідно із Податковим кодексом України, від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери за віком; ветерани війни та особи, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», чорнобильці.

Розміщено в : malin

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.