«Вигідніше бути доглядальницею…»

Немає коментарів 82 Переглядів

— Зі святом тебе, подруго! З Днем медика! — привітала минулої неділі давню знайому, котра працює сімейним лікарем.
— Дякую! — без особливого ентузіазму відповіла жінка. — Тільки якось не до свята тепер. Ось допрацюю до кінця літа і поставлю крапку на медицині. Сьогодні вигідніше бути доглядальницею десь за кордоном…
— І це після двадцятирічного стажу і при твоєму фанатизмі до роботи? — не втрималася я.
— А кому він зараз потрібен? Нині всі думки — про медичну реформу. Про те, яка зарплата буде у лікарів, чи буде робота? Уляна Супрун обіцяє медикам більше десяти тисяч гривень на місяць, а дехто з пацієнтів на прийомі закидає, мовляв, уже гребемо гроші лопатою. А насправді ж отримуємо копійки. Керівництво нас, правда, щоразу заспокоює. Каже, закуплять комп’ютери, проведуть Інтернет, люди укладуть з нами декларації, то заживемо, як у Бога за пазухою. Тільки ж ми недурні. Здогадуємося, що чимало людей залишиться без роботи. Вже зараз чи не на кожній нараді говорять про скорочення ліжко-місць у стаціонарі, масове скорочення медперсоналу.
— Чи повинна радіти, що зараз зі мною є багато охочих укласти декларації? — після короткої паузи далі розмірковує досвідчена й добросовісна медичка. — Телефонують, просяться переважно люди, які постійно хворіють. Хто живе на моїй дільниці, до кого я змушена була часто ходити на виклики, рекомендують мене знайомим, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям. А в колеги, дізналася, більшість таких, хто звертається раз на рік з ГРВІ, щоб мати лікарняний. Їм байдуже, з яким лікарем підписувати угоду. А отримувати будемо приблизно однаково, бо оплату за пацієнтів диференціюють за їхнім віком, а не за станом здоров’я.
Чесно кажучи, подумала, перебільшує знайома, розповідаючи, що залишить медицину. Але пригадала, коли в лікарню декілька місяців тому приїжджав народний депутат Павло Дзюблик, чимало лікарів говорило про те саме. Запитували народного обранця, за що купувати хліб, коли виплати затримують на декілька місяців, де брати гроші, щоб виїжджати на виклики до людей?
Наболілу проблему тоді озвучив і головний лікар ММЦПМСД Олександр Андрійцев, зауваживши, що нині назріла біда з кадрами, особливо у сільській місцевості.
Маленькі зарплати, туманна перспектива не стимулюють лікарів до праці. Що, очевидно, вплинуло й на знайому.
— Поїду, як моя сестра, в Ізраїль, доглядальницею, — поділилася наостанок медичка. — Марина вже другий рік там і, як не важко, не жалкує. Принаймні не ламає голову над тим, за що вчити сина-студента. А в мене їх двоє…
Я ж подумала: якщо лікарню будуть покидати навіть такі, досвідчені, кад­ри, що буде з нашою медициною?..

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.