Взяли гречку — за грати?..

Немає коментарів 23 Переглядів

Кабмін схвалив законопроект щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Відповідне рішення схвалили під час засідання Кабміну.
За словами заступника глави МВС Тетяни Ковальчук, для розширення правопорушень та отримання правових підстав для затримання порушників пропонують запровадити санкції у вигляді позбавлення волі до 2-ох років за деякими статтями Кримінального кодексу.
Зокрема, щодо незаконного використання, вкидання виборчих бюлетенів, порушення таємниці голосування членом виборчої комісії, кандидатом чи спостерігачем, отримання виборцем неправомірної вигоди, пов’язаної з активною чи пасивною реалізацією виборчого права.
Законопроектом вперше вводиться кримінальна відповідальність за підкуп кандидата.
Також криміналізується передвиборна агітація, яка супроводжується підкупом виборців. До такої неправомірної вигоди включені спиртні напої і продукти харчування, які масово роздають під час виборів.
Змінами до кодексу про адмінпорушення пропонується суттєво підвищити розмір штрафів за порушення обмежень ведення передвиборчого законодавства. Зараз штраф за порушення обмежень — від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Проектом передбачене підвищення штрафу до 100-200 неоподатковуваних мінімумів.
— Проект передбачає звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно повідомили правоохоронні органи про вчинення злочинів щодо підкупу виборців або фальсифікації виборчої документації і таким чином сприяли розслідуванню, — додала Тетяна Ковальчук.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.