Як вам ялинка за три тисячі гривень?

2 коментарі 466 Переглядів

Значних штрафних санкцій слід очікувати лісопорушникам за самовільно зрубану напередодні новорічних свят ялинку чи сосну. Штраф заплатить і той, хто незаконно продає чи купує вічнозелене деревце.

— Незаконна рубка — це адмінпорушення, яке передбачає відповідальність у вигляді штрафу від 85 до 170 гривень, — говорить інженер із охорони та захисту лісу ДП «Малинське лісове господарство» Максим Прокопчук. — Крім цього, порушнику лісового законодавства потрібно буде заплатити і за шкоду, заподіяну зеленим насадженням. Розмір відшкодування залежатиме від діаметра пенька зрубаної ялинки чи сосни.

Так, за незаконно зрубане хвойне дерево діаметром пня до десяти сантиметрів порушник відшкодує 355,23 гривні, 10,1-14 сантиметрів — 625,89 гривні, 14,1-18 сантиметрів — 1606,98 гривні та від 18,1 до 22 сантиметрів — 3298,56 гривні.

У передноворічний період до охорони насаджень хвойних дерев ДП «Малинське ЛГ», крім рейдових бригад лісової охорони, залучатимуть правоохоронців, держ­екологів і представників ЗМІ. Щоб у місто чи район потрапляли лише сертифіковані новорічні ялинки й сосни, правоохоронні органи будуть перевіряти і транспортні засоби, які перевозитимуть хвойні дерева.

Саме тому лісівники просять малинчан купувати святкові деревця безпосередньо в державних лісгоспах. Цьогорік ДП «Малинське ЛГ» планує реалізувати до 3000 новорічних ялинок і сосен. Придбати їх можна буде біля супермаркетів «АТБ» і «Фуршет» у Малині, на торговельному майданчику рекреаційного пункту «Лісовичок», що на трасі Київ — Ковель (село Новоселиця), та біля контор лісництв.

Ціни на новорічні ялинки залишаються на рівні минулорічних: від 36 гривень — за деревце висотою до метра, до 150 гривень — за тримет­рову «новорічну красуню».

Це значно дешевше, ніж на ялинкових базарах, крім того, можна буде перевірити «легальність» купленої ялинки.

— Деревця матимуть етикетки з індивідуальним номером та відповідним штрих-кодом, який заноситься у єдину систему електронного обліку деревини, — пояснює Максим Валерійович. — Інформацію про походження новорічної ялинки — де вона вирощена і чи легально заготовлена — за вказаним штрих-кодом можна отримати на офіційному сайті Державного підприємства «Інноваційно-Аналітичний Центр». За торгівлю без відповідної бирки також передбачається штраф.

До слова, в лісгоспі працює консультативна «гаряча лінія», яка дозволяє оперативно реагувати на звернення громадян про виявлення порушення лісового законодавства. Повідомити про порушника та отримати відповіді на запитання, які цікавлять, можна за номером (04133) 3-16-95.

Марина ЛІСНІЧУК.

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.