З кранів смердить рибою

Немає коментарів 52 Переглядів

Малинчани б’ють на сполох — питна вода з централізованого водогону знову смердить рибою. Подібна проблема вперше виникла торік. Тоді подейкували, риба задихнулася під льодом. Цього разу криги немає, але пити воду неможливо, кажуть містяни.
Особливо багато скарг з фабричного мікрорайону. Що цікаво: відчувається сморід здебільшого у тих будинках, де — старі труби, і використовується мало води. Там, де замінені стояки, вода більш-менш нормальна. Але якщо набрати її і залишити у ємності на добу — вона теж починає смердіти. Також відчувається неприємний запах під час приймання ванни чи душу, якщо воду заздалегідь гріють бойлерами.
Щоб розібратися у проблемі, журналісти ЗМІ разом із міським головою Олексієм Шостаком і керівником ТОВ «Малин Енергоінвест» Миколою Корнійчуком минулої середи побували в лабораторії водо­очисної станції (на знімку). Оглянули воду на усіх «підйомах», починаючи з водозабору, проте смороду не виявили.
Як з’ясувалося, віднедавна з рідини, яка надходить із водосховища, одразу «виганяють» будь-які запахи. Робиться це спеціальним приладом, котрий насичує воду киснем.
Також під час дискусії працівники водоочисної станції усе-таки зізналися, впродовж декількох тижнів у водоймі — дуже брудна вода через скиди Іршанського ГЗК та інших підприємств. Окремі показники удвічі перевищують норму. Отож, воду інтенсивно очищують хлором та коагулянтами. Це теж може стати причиною проблеми, адже хлор під час з’єднання з брудними іржавими трубами дає специфічний запах, котрий нагадує рибний.
Яка достеменна причина гнилісного запаху з мережі, проте, так і не з’ясували. Влада і працівники ТОВ «Малин Енергоінвест» переконували, питна вода, яка тече зі станції, відповідає нормам. Але чи якісною надходить вона до споживачів, ніхто сказати не може…

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.