Здаватимемо на права по-новому

Немає коментарів 116 Переглядів

Іспит для отримання водійських прав в Україні стане прозорішим, а оцінювання — зрозумілішим. Для цього головний сервісний центр МВС розробив і впровадив спеціальний чек-лист для практичного іспиту з водіння. У ньому екзаменатори зазначатимуть типові помилки екзаменованих і виставлятимуть оцінки на кожному етапі випробувань.
Як нагадали в прес-службі МВС, наприкінці минулого року іспит з водіння розділили на два етапи. Перший проходить на майданчику для навчання початкового управління. Там майбутні водії демонструють уміння почати рух на підйомі і спуску, гальмувати і маневрувати.
Другий етап проходить на зазначеному маршруті серед дорожнього руху, де водіям доведеться маневрувати в потоці, дотримуватися правил дорожнього руху і не створювати аварійних ситуацій. У чек-лис­ті екзаменатор ставитиме позначки про проходження або непроходження водіями етапу випробувань. Після закінчення іспиту людина може ознайомитися із зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-листі свій підпис.
За словами речника головного сервісного центру Інги Вишневської, введення чек-листа дозволить зробити процес здачі прозорішим.
«У нас багато змін у тео­ретичній частині іспиту, і залишалася проблемна практична частина, яка була суб’єктивною. Чек-лист — перший крок до прозорої системи оцінювання, — каже Вишневська. — При підписанні чек-листа екзаменований може зафіксувати свою незгоду з результатом, оскаржити його в сервісному центрі. На повну силу ця система запрацює після введення відеофіксації, коли можна перевірити всі скарги. Фото- і відео­фіксацію складання іспиту планується ввести вже цьогорік».
Водії зі стажем обережно оцінюють новинку, але згодні, це повинно поліпшити якість підготовки новачків.
«Побачивши свої помилки в керуванні, молоді водії зосередяться на їх усуненні і краще орієнтуватимуться в дорожній обстановці і ПДР, ніж «старі», які забули, як треба поводитися на дорозі», — кажуть водії.
Інструктори з водіння вважають хорошим знаком те, що іспит розділили на дві частини, оскільки водії, які показували хороші результати на майданчику, на міських дорогах просто починали губитися.
До речі, перші водійські права почали видавати на два роки — автолюбителів привчають не порушувати ПДР. Протягом перших двох років новачкові забороняється їздити зі швидкістю понад 70 км/год. Якщо водій за цей час порушив ПДР більше трьох разів, «постійні» права йому доведеться отримувати з перездачею теоретичного і практичного іспитів.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.