Знову дорожчатиме хліб

Немає коментарів 32 Переглядів

Якість українського зерна через червневу засуху та липневі дощі низька і не відповідає заявленим стандартам.
Через це українські хлібопекарі прогнозують дефіцит якісного зерна для виробництва борошна, повідомляє президент асоціації фермерів і приватних землевласників Іван Томич. За його словами, сильні дощі, які пройшли недавно у деяких регіонах, заважають збору врожаю. Також він каже, надмірна вологість через зливи призводить до масових хвороб, проростання, гниття та інших шкідливих чинників, які зменшують валове виробництво і якість зерна.
Водночас голова правління ПАТ «Київхліб» Володимир Череда стверджує, ціна на зерно і борошно зростає щорічно, незалежно від врожаю.
«Наприклад, у 2016 та 2017 роках в Україні збирали рекордний урожай пшениці, але спаду цін не було. Основна частина зерна йде на експорт, і ціна пшениці для внутрішнього ринку формується в порту і залежить від курсу валют, — пояснив він. — Таким чином, ситуація, що склалася, призведе до того, що ціни на хліб таки зростуть».
«Якщо раніше прогнозували, хліб подорожчає протягом року до наступних жнив на чверть, то, з урахуванням нових коректив, варто очікувати зростання ціни на хліб до наступного врожаю на 30-35 відсотків», — стверджують хлібопекарі.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.