Знову мерзнутимуть діти у садочках?

Немає коментарів 23 Переглядів

Дещо більше місяця залишилося до початку нового опалювального сезону. Однак, як з’ясувалось, у місті нічого не зроблено, аби його вчасно розпочати.
До прикладу, котельня на Гагаріна, яку півтора року тому здали в експлуатацію, нині — в аварійному стані, адже підрядчик замість нового обладнання встановив «беушне», яке з самого початку працювало абияк. Тепер два котли взагалі вийшли з ладу. Оскільки на котельне обладнання в документах передбачена п’ятирічна гарантія, котли має відремонтувати коростенський підрядчик «Арм-­Електро», однак чомусь компанія, котра зірвала на малинських котельнях чималий куш, тепер не поспішає усувати хиби.
Досі в місті не встановлені і будинкові теплові лічильники. Спершу планувалося обладнати вузлами обліку лише два багатоквартирних будинки, де найбільше споживачів, однак тепер ОДА вимагає обліковувати гігакалорії у всіх домівках, які облаштовані централізованим опаленням.
Відтак підрахували — у Малині необхідно терміново обладнати лічильниками 56 багатоповерхівок, а це обійдеться в понад два мільйони гривень. Віднайти такі величезні кошти в мізерному бюджеті навряд чи вдасться, тому чиновники планують вийти із критичної ситуації, відрізавши 27 будинків від централізованого опалення, а на 29-ть — взяти мільйон гривень з міської казни. От тільки часу для переведення значної частини багатоповерхівок на індивідуальне опалення цьогорік вже немає, тому, схоже, реалізовуватимуть задум з травня наступного року, попередньо сесійно затвердивши відповідну програму і прозвітувавши про це «на гору». До речі, ця новина порадує тих містян, які безрезультатно оббивали пороги мерії в надії отримати дозвіл на від’єднання від мережі теплопостачання. Тепер вони зможуть без проблем встановити у квартирах котли, якщо, звісно, їхній будинок потрапив у перелік 27-ми.
Однак основна проблема Малина, через яку з березня мерзли діти в дитсадках і мешканці 56-ти багатоповерхівок, — мільйонні борги за газ. Ситуація за півроку суттєво погіршилася. Якщо навесні нам перекрили газовий вентиль за 1,7 мільйона гривень боргу, нині газівники вимагають ще й шість мільйонів штрафних санкцій.
До слова, інші громади, щоб уникнути «газових санкцій», з весни активно замінювали котельне обладнання на пелетні чи твердопаливні котли, у Малині тим часом чиновники чубились за заробітні плати. Відтак, як не прикро, цьогорік жодного котла на альтернативних джерелах палива у бюджетних чи комунальних закладах міста не встановлено.

Розміщено в : malin
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.