Звідки у шахраїв ваш номер телефону?

Немає коментарів 88 Переглядів

Останнім часом активізувалися телефонні шахраї, котрі щоразу видумують нові способи обдурити людей. Але звідки у зловмисників ваш номер телефону?
Однією із можливостей отримати конфіденційні дані є соціальні мережі та чати вільного онлайн-спілкування. Приміром, Фейсбук, Viber, WhatsApp та інші. Як стверджують айтішники, найчастіше зловмисники вдаються до примітивних, але доволі дієвих способів.
До прикладу, розробляють яскраві відеопривітання до днів народження та різних свят, які користувачі Інтернету розповсюджують знайомим. Також спритні «хакери» закидають у мережу молитви, ікони чи просто гарні малюнки і картини, при цьому натякаючи на можливості отримати Боже благословення, купу грошей та інші благодаті, якщо поширити їх щонайменше десятьом користувачам. Інколи взагалі закидають у соцмережі нісенітниці на кшталт: «До вас звертається Марк, директор Facebook… Якщо не розішлете це повідомлення друзям, із 6-ої години завтрашнього дня Facebook для вас стане платним. Натомість той, хто одержить це попередження, залишиться безкоштовним користувачем соцмережі». Подібним способом зловмисники розповсюджують і фейкові прохання про допомогу хворим чи інше. Люди раді старатися, і завзято розсилають повідомлення одне одному, наражаючи усіх на небезпеку.
Адже кожного разу, коли поширюєте подібну інформацію через Messenger, «лжехакери» отримують всі дані про ваших друзів. Зокрема, телефони, за якими потенційним жертвам згодом повідомляють, що вони виграли квартиру, машину чи їхній син-студент вліз у бійку, збив пішохода, потрапив у СІЗО, чи приголомшують дзвінком з банку на кшталт «ваша картка заблокована». Всі ці трюки зводяться до одного — шахраї обов’язково вимагають кошти, котрі терміново треба надіслати на певний рахунок. Довірливі люди потрапляють на гачок, і лише згодом розуміють, що їх обвели навколо пальця. Але зазвичай поліціянти у таких ситуаціях нічим допомогти не можуть…
Отож, задумайтеся, чи варто ризикувати, розповсюджуючи різні повідомлення від незнайомців. Коли створюєте «інтернет-піраміди», наражаєте близьких та знайомих на небезпеку. Крім зловмисників, подібні схеми, до речі, застосовують і рекламні агенти, спамери та інші інтернет-заробітчани. Отож, краще самостійно складіть теплі і добрі слова привітань, а іншу інформацію перед поширюванням доб­ре перевірте, закинувши у Google.
До речі, для зібрання благодійної чи будь-якої іншої допомоги є перевірені сайти волонтерів, де можна ознайомитися з фотографіями та іменами людей, які збирають кошти. В інших випадках — ви спонсоруєте зловмисників, у той час, як ваші пожертви стали б у нагоді хворим і немічним малинчанам, кот­рих багато у нашому рідному місті.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.